Widowiskowe zawody na dachu Strefy Kultury Studenckiej

Data: 13.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

Każdy chętny może wziąć udział w zawodach skimboardowych, które w sobotę odbędą się na Politechnice Wrocławskiej. Do rywalizacji w tym oryginalnym, wodnym sporcie zaprasza firma Red Bull

Zawody Red Bull Roof Slide będą trwały przez cały dzień na dachu Strefy Kultury Studenckiej. Zainteresowani mogą zapisywać się na nie w dniu konkursu, a osoby, które nigdy jeszcze nie miały okazji sprawdzić się w tej dyscyplinie, mogą spróbować swoich sił w czasie warsztatów-nauki pływania na skimboardzie (od godz. 16 do 18).

Skimboard polega na ślizganiu się po cienkiej warstwie wody na brzegach zbiorników wodnych lub sztucznych torach. To niejako połączenie deskorolki ze snowboardem – tyle, że na wodzie. Tak jak w innych dyscyplinach deskowych do wykonywania ewolucji używa się skoczni, rurek i prostokątnych przeszkód.

Red Bull Skim It (fot.Hubert Ciupiński) 2.JPG

Sobotnie zawody zostaną rozegrane według systemu KO (Knock-Out). Zawodnicy będą startować w parach, a swojego przeciwnika wylosują tuż przed przejazdem. W finale wylosują także przeszkody na trasie. Konkurs będzie rozgrywany w trzech kategoriach - PRO, amatorki i amatorzy, a przejazdy ocenią dwaj sędziowie.

Do rywalizacji zostanie zaproszonych dziesięciu zawodników z doświadczeniem. Oprócz nich każdy chętny może zapisać się na zawody przed ich rozpoczęciem. Od godz. 12 do 16 będzie trwała rozgrzewka przed zawodami i tzw. wolne pływanie. Sama rywalizacja zacznie się o godz. 18 i potrwa do 21. Po niej zaplanowano afterparty.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zyskają nagrody.