Najsympatyczniejszy wykładowca z nagrodą. Prof. Jan Miodek odebrał kubek Radia Luz

Data: 09.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

W poniedziałek został wybrany przez studentów ulubionym wykładowcą, we wtorek obchodził 70. urodziny, a w środę opowiadał o tym wszystkim w radiu. Zwycięzca konkursu „Kubek dla wykładowcy 2016”, prof. Jan Miodek, odebrał w siedzibie Radia Luz swoją nagrodę

Czwarta edycja plebiscytu na najpopularniejszego wykładowcę we Wrocławiu za nami. Tym razem w konkursie organizowanym przez Akademickie Radio Luz PWr zwyciężył prof. Jan Miodek, który w środę z rąk Anny Geryn, redaktor naczelnej rozgłośni, odebrał symboliczną nagrodę – firmowy kubek. – Na pewno stanie między Wiktorami i innymi ważnymi nagrodami, które otrzymałem przez te kilkadziesiąt lat – zapowiedział laureat.

Popularny językoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał ponad dwa tysiące spośród 5,5 tys. oddanych głosów. – Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – mówił w studiu radiowym. – O nagrodzie dowiedziałem się wczoraj, w dniu swoich urodzin, i jest to dla mnie najpiękniejszy prezent, jaki mogłem sobie wymarzyć. Bo oznacza on sympatię ludzi młodych, tych których uczę, czyli osób mi najbliższych. Mogę więc powiedzieć, że to taki prawdziwy miód na serce Miodka.

W dziesiątce naukowców, którzy walczyli o pierwsze miejsce, znalazło się także dwóch przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej. Zwycięzca edycji 2015 Janusz Bułat z Wydziału Architektury zajął tym razem drugie miejsce, a dr inż. Waldemar Grzebyk z Wydziału Elektroniki był dziewiąty.

W dwóch pierwszych edycjach konkursu zwyciężył dr inż. Adam Sieradzki z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, który w 2015 r. został uhonorowany przez organizatorów specjalnym złotym kubkiem.
ach