Studenci WPPT szukają „Srebrnej kosy” i „Brązowego lwa”

Data: 02.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

Na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki ruszyła pierwsza edycja konkursu na najlepszych dydaktyków. Studenci swoich faworytów wybierają w czterech kategoriach

Do 6 czerwca studenci mogą oddawać swoje głosy w konkursie o „Nagrodę Dziekana dla Najlepszych Dydaktyków WPPT”. Podczas najpopularniejszych wykładów na wydziale pojawiają się reprezentanci Samorządu Studenckiego WPPT, którzy rozdają karty do głosowania. To właśnie na nich studenci wpisują swoich kandydatów do nagrody. A nominować mogą w czterech kategoriach.

0DVRXPBwBfwctBkRo,konkurs_pepet_dydaktyk

- Pierwszą nazwaliśmy „Encyklopedia w paluszku” – opowiada Aleksandra Zając, koordynatorka konkursu. - Charakteryzuje ona osobę, która potrafi przekazać całą swoją wiedzę w trakcie zajęć. To dzięki niej nie musimy czytać setek stron książek.
Kolejną kategorią jest groźnie brzmiąca „Srebrna kosa”. - Tutaj chcemy uhonorować prowadzącego, który jest bardzo wymagający, ale dzięki temu jeszcze bardziej motywuje nas do pracy – tłumaczy Aleksandra Zając. – Za to w kategorii „Brązowy lew” nagrodzimy osobę, która poświęca studentom swój prywatny czas i zawsze pochyla się nad naszymi problemami, nie tylko tymi naukowymi.

Ostatnią nagrodą jest „Mistrz Uśmiechu”, dla wykładowcy potrafiącego przekazywać swoją wiedzę z uśmiechem.
Najlepszych dydaktyków WPPT poznamy pod koniec czerwca. Nagrody są na razie owiane tajemnicą.
ach