Zespół PWR Racing Team zaprezentuje swój nowy bolid

Data: 02.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,bolid_pwr_racing_team_

Oficjalny pokaz bolidu RT-07 studenci zaplanowali na piątek. Opowiedzą o jego budowie i planach na nadchodzący sezon w Formule Student, a także zaprezentują możliwości pojazdu. Spotkanie z zespołem jest otwarte od godz. 12.30

Podczas oficjalnej prezentacji w Bibliotechu studenci z zespołu PWR Racing Team pokażą swoje najnowsze dzieło. Bolid RT-07 jest kompilacją najlepszych rozwiązań zastosowanych w poprzednich projektach, dzięki którym studenci Politechniki Wrocławskiej odnieśli wiele sukcesów na torach Formuły Student.

Premierze bolidu będą towarzyszyły pokazy jazdy – zarówno nowego modelu pojazdu, jak i utytułowanego RT-05 oraz koncert Orkiestry Politechniki Wrocławskiej. Ta część wydarzenia rozpocznie się o godz. 12.30 przed budynkiem Bibliotechu (bud. D-21, pl. Grunwaldzki 11a) i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.
Grupa PWR Racing Team działająca przy Wydziale Mechanicznym w tym sezonie ma w planach starty na zawodach w Wielkiej Brytanii (tor Silverstone), Niemczech (Hockenheimring) i Czechach (Most).
red.

Na zdjęciu: PWR Racing Team z najnowszym bolidem - RT07 (fot. Bartek Sadowski)