Naucz się przemawiać. Klub Toastmasters zaprasza

Data: 20.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

Na Politechnice Wrocławskiej od niedawna spotyka się klub 1st Million, należący do międzynarodowej organizacji non-profit Toastmasters. Jego członkowie uczą się przemawiać i szkolą umiejętności przywódcze. Dołączyć może każdy. Najbliższe otwarte spotkanie 24 maja

Każde spotkanie klubu dzieli się na dwie części – część przemówień oraz część ocen i ewaluacji. Wygłaszający mowę zyskuje później informacje o tym, jak mu poszło – od „kontrolera mowy ciała”, „kontrolera płynności” czy „gramatyka”, a zatem od osób które skupiają się na poszczególnych aspektach jego przemowy. – Rzadko mamy okazję usłyszeć ewaluację naszego wykładu czy przemowy. Zwykle dostajemy brawa i to wszystko. Nie wiemy więc, czy poszło nam dobrze, czy powinniśmy wiele rzeczy poprawić – podkreśla Jakub Biernacki, student Politechniki Wrocławskiej i członek klubu. – Tymczasem umiejętność publicznego przemawiania i przekonywania do swoich racji jest bardzo ważna. Im lepiej nam to wychodzi, tym większe nasze szanse na odniesienie sukcesu na uczelni czy w życiu zawodowym.

0DVRXPBwBfwctBkRo,toastmasters.jpg

Klub 1st Million tworzy obecnie około 25 osób – to zarówno osoby o dużym doświadczeniu w wystąpieniach publicznych, jak i uczący się. Spotykają się w każdy poniedziałek o godz. 18 w kampusie PWr. Natomiast we wtorek, 24 maja organizują spotkanie pokazowe, otwarte dla wszystkich. Zapraszają przede wszystkim studentów i doktorantów, którzy chcą nauczyć się przemawiać albo po prostu przećwiczyć swoje umiejętności. Spotkanie zaplanowano na godz. 18 (potrwa dwie godziny) w budynku B-4 w sali 409.

Każde spotkanie ma wcześniej ustalony program i tematykę. Osoby, które przyjdą na spotkanie, a nie są członkami klubu, mogą wziąć udział w sesji gorących pytań i wygłosić krótkie mowy improwizowane.
1st Million koncentruje się na tematyce związanej ze startupami i nowymi technologiami. Więcej na temat klubu, możliwości dołączenia do niego oraz opis spotkań tutaj.
lucy