Nasi brydżyści Akademickimi Mistrzami Polski

Data: 11.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,amp_brydz2016.jpg

Na rozegranych w miniony weekend Akademickich Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym drużyna Politechniki Wrocławskiej zdobyła złoty medal

Rozgrywki podzielono na dwie kategorie – parową i drużynową. Politechnika wystawiła reprezentację w składzie: Sebastian Kopacz, Piotr Marcinowski, Łukasz Mazurkiewicz, Dawid Permus, Arkadiusz Poziemski, Mateusz Strzelczyk, Adam Waszkiewicz i Kamil Żabierek. W turniejach startowały więc cztery pary i dwie drużyny.

- Najwyżej sklasyfikowana para – Arkadiusz Poziemski i Mateusz Strzelczyk – zajęła 16. miejsce w turnieju par – relacjonuje Katarzyna Dufrat, trenerka sekcji brydżowej na PWr. Świetnie natomiast poradzili sobie nasi zawodnicy w turnieju sportowym. - Piotr Marcinowski, Arkadiusz Poziemski, Mateusz Strzelczyk i Adam Waszkiewicz wywalczyli złoty medal oraz tytuł Akademickich Mistrzów Polski – informuje trenerka. Dodaje, że w brydżu sportowym rozgrywki drużynowe uznawane są za najbardziej prestiżowe, bo tej kategorii rozgrywane są reprezentacyjne Mistrzostwa Świata.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Politechnika Wrocławska została sklasyfikowana na czwartym miejscu wśród wszystkich startujących uczelni oraz na drugim miejscu w kategorii uczelni technicznych.
Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym odbyły się 4-6 maja w Łodzi.

O innych sportowych osiągnięciach studentów Politechniki Wrocławskiej tutaj.
ISZ

Na zdjęciu: Reprezentacja PWr na Akademickich Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym, od lewej Katarzyna Dufrat, trenerka sekcji brydżowej na Politechnice (fot. archiwum drużyny)