Śniadanie na początek najlepszych juwenaliów w Polsce [ZDJĘCIA]

Data: 09.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

Tradycyjnym śniadaniem z rektorem rozpoczęły się w poniedziałek juwenalia na Politechnice Wrocławskiej. W budynku SKS zebrały się tłumy studentów, na których czekały kanapki, jabłka, napoje i pamiątkowe kubki

- To spotkanie pozwala nam rozpocząć studenckie święto w  znakomitym nastroju - powiedział rektor PWr prof. Tadeusz Więckowski.

Tegoroczna impreza była wyjątkowa, bowiem oprócz obecnego rektora i prorektora ds. studenckich prof. Zbigniewa Sroki, pojawił się na niej także nowo wybrany rektor-elekt prof. Cezary Madryas. – Idea śniadań z rektorem ładnie się przyjęła i jest czymś charakterystycznym dla naszej uczelni. Frekwencja pokazuje, że był to pomysł bardzo udany i myślę, że prof. Madryas na pewno będzie tę tradycję kontynuował – mówił prof. Więckowski.

Śniadanie z rektorem zorganizowano już po raz ósmy. Dla studentów przygotowano po tysiąc kanapek, jabłek i napojów. Otrzymali oni także pamiątkowe kubki i program juwenaliów, które w tym roku potrwają sześć dni.

W tym czasie zaplanowano kilkanaście wydarzeń, wśród których znalazły się m.in. koncerty, pokaz P.I.W.O. Light Show i wielkie grillowanie na osiedlu Wittigowo. W poniedziałek i wtorek odbędą się też Qlturalia (w tym zajęcia taneczne, z kuglarstwa, sztuki origami i warsztaty z druku 3D), występ chóru gospel, maraton tańca i gra nocna.

Na czwartek zaplanowano tradycyjny pochód juwenaliowy, który wyruszy z kampusu Politechniki wrocławskiej ok. godz. 11.00. Pełen program wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej oraz na Facebooku.

– Chciałbym, żeby ten najbliższy tydzień przebiegał wam spokojnie i żeby starczyło wam siły na wszystkie juwenaliowe wydarzenia, a potem, no cóż, wracamy do pracy – zakończył prof. Więckowski.

Ubiegłoroczne Juwenalia Politechniki Wrocławskiej zostały uznane za „Najlepsze  Juwenalia  w  Polsce” w  konkursie  Projuvenes  2015  organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.
MC