Studenci inżynierii biomedycznej z Holandii gościli na naszej uczelni

Data: 06.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

W piątek Politechnikę Wrocławską odwiedziła grupa 55 studentów i studentek z Uniwersytetu Twente w Enschede (Holandia). Przyjechali zobaczyć, jak na naszej uczelni wygląda kształcenie na kierunku inżynieria biomedyczna

Gości powitał dziekan Wydziału Podstawowych Problemów Techniki prof. Arkadiusz Wójs oraz prodziekan ds. badań naukowych i jednocześnie kierowniczka Katedry Inżynierii Biomedycznej prof. Halina Podbielska. – Studenci z Holandii sami zgłosili się do nas z prośbą, by umożliwić im wizytę na Politechnice Wrocławskiej – mówi prof. Halina Podbielska. – Zorganizowaliśmy im odwiedziny w kilku laboratoriach,  gdzie pracownicy naszej katedry demonstrowali, czym się zajmujemy na co dzień i tłumaczyli, co mogą im dać studia na Politechnice.

Studenci zobaczyli również Laboratorium Biofizyki Agregatów Makrocząsteczkowych i Środowiskowe Laboratorium Bio-Optyk. Spotkali się także z przedstawicielami Zespołu Bionformatyki i Biofizyki Nanoporów i Koła Naukowego BioModel.

W sobotę, 7 maja,  przedstawiciele Katedry Inżynierii Biomedycznej WPPT pod kierownictwem dr inż. Iwony Hołowacz wezmą udział w 20. Pikniku Naukowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przedstawiciele PWr zaprezentują swoje osiągnięcia naukowe oraz rozwiązania techniczne w ramach grupy „Polska Inżynieria Biomedyczna”, skupiającej wiodące ośrodki naukowe z dziedziny inżynierii biomedycznej. Opowiedzą m.in. o tym jak światło wykrywa bakterie, co widać w naszym oku i jak zajrzeć do wnętrza ciała bez krojenia.
Więcej o pikniku tutaj.