Juwenalia na Politechnice startują już w poniedziałek

Data: 05.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

Sześć dni studenckiej zabawy na PWr. Nie zabraknie koncertów, pokazu P.I.W.O. Light Show czy też wielkiego grillowania na Wittigowie. Juwenalia rozpoczną się tradycyjnym Śniadaniem z Rektorem w poniedziałek, 9 maja o godz. 9.00 w Strefie Kultury Studenckiej

- Jak co roku rektor Politechniki będzie częstował kanapkami, słodkimi bułkami i sokiem – zapowiada Jurand Kołodziej z Samorządu Studenckiego PWr. - Do zestawu śniadaniowego dołączony będzie także uczelniany kubek, który jest niezwykle pożądany przez naszych studentów.

Pierwszego i drugiego dnia juwenaliów zaplanowano także m.in. Qlturalia (w tym zajęcia taneczne, z kuglarstwa, sztuki origami i warsztaty z druku 3D), występ chóru gospel, maraton tańca i grę nocną.
0DVRXPBwBfwctBkRo,sniad_5498.jpg

Środa, 11 maja, upłynie pod znakiem wielkiego grillowania i pokazu P.I.W.O. Light Show, który rozpocznie się ok. 20.45. - Na terenie Wittigowa stanie także specjalny namiot, a w nim palmy, piasek pod stopami i DJ-e, którzy przeniosą wszystkich w hawajskie klimaty – mówi Jurand Kołodziej. Tego samego dnia rano chętni będą mogli wziąć udział w kolejnej edycji ŻAKtanda.

W czwartek ok. godz. 11.00 z kampusu Politechniki wyruszy pochód juwenaliowy. Tysiące studentów ze wszystkich wrocławskich uczelni przejdzie w kolorowym korowodzie na teren akademików PWr, gdzie o godz. 13.00 rozpocznie się część koncertowa. W tym roku na scenie pojawią się Vavamuffin, Pull The Wire, Bethel, OCN, Miuosh (czwartek) oraz Dreadsquad, Buka & Rahim, The Lottery, Jamal, Bokka (piątek). Ponadto przez cały czwartek w sali sportowej przy ul. Chełmońskiego będzie trwała rywalizacja w ramach „Juwenaliów na sportowo”.

Kolejny dzień zabawy na Wittigowie to – oprócz koncertów - m.in. bitwa balonowa, beach party i pokaz ewolucji motocyklowych. W sobotę zapraszamy na VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej, a juwenaliowy tydzień na PWr zakończy niedzielny rajd samochodowy o Puchar Rektora PWr na torze przy ul. Rakietowej.

Pełen program wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Juwenaliów oraz na profilu facebookowym.
ACH, fot. Krzysztof Mazur