Student Politechniki wystartuje w Mistrzostwach Polski Hour Race

Data: 04.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

W czwartek Damian Lempart, student Wydziału Techniczno-Inżynieryjnego PWr w Wałbrzychu zadebiutuje w profesjonalnych wyścigach samochodowych. Na Torze Poznań usiądzie za kierownicą BMW 318is i rozpocznie zmagania w Mistrzostwach Polski Hour Race

Motoryzacją i wyścigami samochodowymi interesuje się od dzieciństwa, a po ukończeniu szkoły podstawowej zdecydował, że to właśnie tym dziedzinom podporządkuje swoją dalszą naukę. Ukończył z wyróżnieniem technikum samochodowe i zaczął studia na kierunku mechatronika pojazdów na Wydziale Techniczno-Inżynieryjnym PWr w Wałbrzychu.

0DVRXPBwBfwctBkRo,damian_lampert.jpg

W tym czasie uczył się jazdy samochodem, a po osiągnieciu pełnoletności rozpoczął starty w zawodach amatorskich m.in. we Wrocławskiej Lidze Time Attack i w wyścigach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską.

Ćwiczył także jazdę na symulatorze, dzięki czemu został dwukrotnym finalistą GT Academy – międzynarodowego kursu pozwalającego najlepszym graczom w Gran Turismo zrealizować marzenie o zostaniu zawodowym kierowcą wyścigowym.

Na początku roku Lempart ukończył kurs i zdał egzamin na międzynarodową licencję sportu samochodowego, co otworzyło mu drzwi do profesjonalnych startów. – Kurs składał się z wykładów, na których poznawaliśmy m.in. regulaminy obowiązujące w różnego rodzaju wyścigach oraz z części praktycznej, w trakcie której ćwiczyliśmy np. różne formy startów. Ukończenie kursu pozwoliło mi na zdobycie licencji – mówi student.

Teraz przed Lempartem debiut w Mistrzostwach Polski Hour Race, które odbędą się na Torze Poznań (5-7 maja). – To dla mnie pierwszy krok w karierze profesjonalnego kierowcy wyścigowego. Ambicje mam jednak dużo większe i prowadzą do czegoś o wiele poważniejszego, ale obecnie nie chcę jeszcze o tym mówić – dodaje.

Pierwszego dnia na Torze w Poznaniu zostaną przeprowadzone treningi, a dzień później kwalifikacje decydujące o ustawieniu do startu. W sobotę finałowa rywalizacja zacznie się o godz. 17. Długość okrążenia na torze  wynosi 4081 m, a kierowcy maja do pokonania 14 zakrętów. – Tor jest bardzo przyjemny. Techniczny, z drobnymi różnicami wysokości, które w trakcie przygotowań trzeba dobrze poznać, bo mają ogromne znaczenie w trakcie wyścigu – tłumaczy Lempart.

Informacje o przygotowaniach i relację z zawodów można znaleźć tutaj.
Michał Ciepielski