W sobotę poznamy Studenckiego Mistrza i Najszybszego Programistę LabView

Data: 22.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Strefa Kultury Studenckiej PWr w sobotę będzie gościć uczestników V Mistrzostw Polski Programistów LabVIEW. Oprócz zawodów zaplanowano także prelekcje i warsztaty prowadzone przez specjalistów LabVIEW z całego kraju

LabVIEW, czyli Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench, jest graficznym środowiskiem programistycznym tworzonym przez National Instruments. Wykorzystuje go wiele ośrodków badawczych, m.in. Europejska Organizacja Badań Jądrowych. Korzystają z niego o także ośrodki przemysłowe przy pomiarach i analizie pobieranych danych.

0DVRXPBwBfwctBkRo,labview2016_plakat.jpg

Mistrzostwa Polski Programistów LabVIEW organizuje studenckie koło naukowe LabVIEW Fan Group, działające przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fonicznej Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. W sobotę uczestnicy rywalizacji zawalczą w finale zmagań o tytuły Najszybszego Programisty LabVIEW w Polsce i Studenckiego Mistrza Polski Programistów LabVIEW.
Na Olimpiadzie Studenckiej na finalistów będzie czekał test wyboru i wykonanie aplikacji - programu opartego o specyfikację nawiązującą do specyfikacji egzaminów CLD. W Zmaganiach Profesjonalistów zawodnicy będą rozwiązywali zestaw trzech zadań. Zwycięży ten, kto upora się z nimi najszybciej.

Szczegółowy regulamin zawodów tutaj.
W programie imprezy są także m.in. panel działalności studenckiej (prezentacje studenckich projektów zrealizowanych przy użyciu środowiska LabView), prelekcje i warsztaty oraz konkurs dla publiczności i quiz.