PWR Racing Team rekrutuje. Dołącz do zespołu budującego bolidy

Data: 11.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Poszukiwani są inżynierowie, grafik i marketingowcy. Chętni mogą przyjść na czwartkowe spotkanie rekrutacyjne organizowane w Serowcu i dołączyć do politechnicznego zespołu startującego w Formule Student

- Do udziału w naszej rekrutacji zachęcamy absolutnie wszystkich, którzy chcą zaangażować się w prace naszego zespołu – mówi Magdalena Klimek z działu marketingu PWR Racing Team. - Nie zamykamy się na osoby, które nie mają jeszcze dużej wiedzy czy doświadczenia. Wszystkiego mogą się nauczyć u nas. Najważniejsze, żeby chciały dużo pracować, bo to na pewno możemy im zagwarantować. Plus dużą satysfakcję i praktykę, jakiej nie zdobędą nigdzie indziej.

0DVRXPBwBfwctBkRo,niemcy_hockenheim2.jpg

Zespół podkreśla, że w czasie rekrutacji weźmie pod uwagę gotowość do pracy kandydatów, ich chęci do podejmowania wyzwań, kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i łatwość nawiązywania kontaktów. Znajomość programów do projektowania typu Inventor, Catia lub NX będzie dodatkowym atutem kandydatów, ale nie jest wymagana.
Nowi członkowie są poszukiwaniu do działów: Powertrain, Suspension, Chassis, Aerodynamics oraz Marketing&Management. Zespół chętnie powiększy się także o świetnego grafika lub fotografa.

Studenci pracujący w dziale Powertrain odpowiadają za właściwe działanie jednostki napędowej, przeznaczając wiele godzin na prace nad modyfikacją silnika Honda CBR 600 na hamowni silnikowej. Projektują też wiązkę elektryczną w bolidzie.
Członkowie działu Suspension zajmują się dostosowaniem zawieszenia do sił działających na bolid, poprzez optymalizację i testy przeciążeń. Odpowiadają także za system hamulcowy i badają opony.

Dział Chassis z pomocą firmy Urbas Composites wykonuje strukturę nośną bolidu, zwaną monocoque. To konstrukcja z włókna węglowego z rdzeniem przypominającym plaster miodu. Studenci wykonują też obliczenia wytrzymałościowe, optymalizującą masę bolidu oraz poprawiają ergonomię i bezpieczeństwo kierowcy
Aerodynamics jest nowym działem w zespole. Jego członkowie zajmują się budową pakietu aerodynamicznego, który zostanie zaimplementowany po raz pierwszy w bolidzie RT07 w sezonie 2016.

Z kolei Marketing&Management odpowiada za identyfikację wizualną zespołu, koordynację wydarzeń i nadzorowanie realizacji harmonogramu projektu. Przygotowuje także Cost Report i Business Presentation, czyli dwie z trzech konkurencji statycznych na zawodach. Jego ważnym zadaniem jest  również stały kontakt z partnerami i przedstawicielami mediów.
Spotkanie rekrutacyjne zaplanowano na czwartek, 14 kwietnia, na godzinę 19.30 w sali 0.32 w Serowcu. Szczegóły także tutaj.
lucy

Na zdjęciu: Bolid PWR Racing Team na zawodach Formuły Student na torze Hockenheimring (fot. materiały zespołu)