W kwietniu wystartują Studenckie Mistrzostwa Samochodowe PWr

Data: 08.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Cykl czterech imprez rajdowych zaplanowało na ten rok Studenckie Koło Naukowo-Techniczne P13 z Wydziału Mechanicznego. Punktacja z poszczególnych imprez stworzy klasyfikację generalną Studenckich Mistrzostw Samochodowych Politechniki Wrocławskiej

Pierwsze zawody już 24 kwietnia. Będzie to XI Rajd o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego organizowany na Torze Rakietowa. Zmierzy się tam maksymalnie 50 załóg klasyfikowanych w czterech klasach - w zależności od pojemności skokowej silnika (do 1150 ccm, do 1400 ccm, do 1600 ccm, do 2000 ccm i powyżej 2000 ccm), a w przypadku, gdy zgłosi się co najmniej sześć samochodów z silnikiem diesla, organizatorzy utworzą dodatkową klasę diesel.

0DVRXPBwBfwctBkRo,rajd_rektora04.jpg

Samochody z silnikami z turbodoładowaniem zostaną dopuszczone do startu w klasie pojemnościowej wynikającej z pomnożenia nominalnej pojemności silnika przez współczynnik zgodny z regulaminem zawodów.

Impreza zostanie przeprowadzona w ciągu jednego dnia. Planowane są dwie próby czasowe, pokonywane dwu- lub trzykrotnie na nawierzchni asfaltowej, kostce i betonie.

W zawodach mogą wystartować wszyscy chętni. Wpisowe na imprezę to 79 zł. Studenci mają prawo do 50-procentowej zniżki. Zapisy zaczynają się w niedzielę, 10 kwietnia o godz. 20.

Szczegółowy regulamin pierwszego z planowanych czterech rajdów – tutaj

Fot. Krzysztof Mazur