PWR Racing Team zaprasza do swojego garażu. Pierwsze Dni Otwarte zespołu

Data: 23.03.2016 Kategoria: aktywność studencka

Przez dwa dni garaż zespołu PWR Racing Team przy ul. Sopockiej będzie otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć, jak buduje się pojazdy startujące w Formule Student. Członkowie grupy szykują dla odwiedzających wiele niespodzianek

Goście PWR Racing Team będą mogli zobaczyć testy i montaż zwrotnic najnowszego budowanego przez zespół bolidu - RT07, testy i ulepszanie stanowiska do ergonomii oraz badanie naprężeń powierzchniowych zwrotnicy metodą holografii interferometrycznej. Każdy z działów zespołu szykuje też pokazy i inne prezentacje oraz zadania dla odwiedzających, w których będzie można zdobyć nagrody od sponsorów PWR Racing Team i nagrodę specjalną.

0DVRXPBwBfwctBkRo,bolid_nowy3_g.jpg

Członkowie grupy do odwiedzin zachęcają zwłaszcza osoby, które chciałyby dołączyć do PWR Racing Team i wziąć udział w wiosennej rekrutacji. - Zapraszamy jednak nie tylko studentów, ale także wszystkich fanów motoryzacji i osoby, które chcą poznać nasz zespół i w świetnej atmosferze spędzić piątkowe i sobotnie popołudnie – podkreślają członkowie teamu.

Do garażu będzie można przyjść od godz. 13 do 21 w piątek 1 kwietnia i w sobotę 2 kwietnia. Szczegóły także tutaj.

Zespół PWR Racing Team działający na Wydziale Mechanicznym PWr od kilku lat startuje w zawodach prestiżowej Formuły Student skupiającej studenckie grupy z całego świata, często wspierane przez koncerny motoryzacyjne. Ich zadaniem jest samodzielne zaprojektowanie i zbudowanie bolidów, a następnie osiąganie nimi jak najlepszych rezultatów na torze. Nasi reprezentanci mogą pochwalić się coraz lepszymi wynikami. W ubiegłym roku trzy razy wywalczyli dziewiąte miejsca – na zawodach w USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii, tym samym dołączając do międzynarodowej czołówki.

lucy

Na zdjęciu: Nowy bolid studentów z PWR Racing Team (fot. Krzysztof Mazur)