Oni przygotowali najlepsze stanowiska na DAS [ZDJĘCIA]

Data: 11.03.2016 Kategoria: aktywność studencka

Znamy zwycięzców konkursu na najlepsze stanowiska Dni Aktywności Studenckiej. Zwycięzców wyłonili odwiedzający festiwal i dziekani wydziałów naszej uczelni

Głosującym najbardziej spodobało się stanowisko przygotowane przez Koło Naukowe KIWON z Wydziału Chemicznego. Organizacja zrzesza studentów zainteresowanych tematyką paliw, adsorbentów, katalizatorów i nanomateriałów. Ich boks na czwartkowym DAS-ie był bardzo kolorowy i rzucający się w oczy. Studenci przygotowali też konkursy i doświadczenia chemiczne, a na monitorze wyświetlali zdjęcia pokazujące ich działalność.

kiwon2016_dotekstu.jpg

Drugie miejsce w konkursie zdobył zespół PWR Racing Team z Wydziału Mechanicznego. Jego członkowie startują w zawodach Formuły Student (bardzo często na torach Formuły 1), a ich ostatni sezon był bardzo udany – team trzykrotnie wskoczył do pierwszej dziesiątki zawodów. Na Dniach Aktywności Studenckiej członkowie zespołu pokazywali zbudowane przez siebie bolidy.

DAS2016_7.jpg

Zdobywcą trzeciego miejsca jest Koło Naukowe Studentów Biotechnologii Bio-Top z Wydziału Chemicznego. W Serowcu jego członkowie stworzyli… miejsce zbrodni, a studentów zaprosili do wykrycia mordercy. Uczestnicy zabawy poznawali więc techniki wykorzystywane w kryminalistyce.

DAS2016_6aa.jpg
DAS2016_6a.jpg

Zwycięskie koła naukowe na kolejnych DAS będą miały do dyspozycji nieco większe boksy do zagospodarowania. Zyskały także nagrody finansowe.

Dni Aktywności Studenckiej organizują wspólnie Fundacja Manus i Samorząd Studencki PWr. Marcowa edycja była już dwudziestą trzecią odsłoną tej imprezy.

lucy