Dni Aktywności Studenckiej na PWr. Pokazy, konkursy i szkolenia

Data: 07.03.2016 Kategoria: aktywność studencka

Pomysłowość studentów nie zna granic. Będzie się można o tym przekonać już 10 marca. W Serowcu zaprezentują się koła naukowe i organizacje działające na Politechnice Wrocławskiej. Pokażą swoje wynalazki, pochwalą się osiągnięciami naukowymi i sportowymi

- Dni Aktywności Studenckiej to okazja, żeby zebrać kilkadziesiąt różnych organizacji w jednym miejscu i czasie – mówi Irmina Krawczyk, koordynatorka DAS. – Zainteresowanie imprezą  znacznie przewyższa możliwości lokalowe budynku C-13, dlatego prezentujemy tych, którzy zgłoszą się po prostu jako pierwsi - dodaje.
0DVRXPBwBfwctBkRo,das2015_km_1.jpg

Tradycyjnie DAS odbywa się na początku każdego semestru, zaraz po zakończeniu Akademickich Targów Pracy. Wiosenna edycja towarzyszy też Dniom Otwartym na PWr, kandydaci mogą wtedy przekonać się, jak studiowanie na Politechnicy wygląda z perspektywy naszych studentów.

Podczas Dni Aktywności Studenckiej zaprezentują się koła naukowe, organizacje i agendy kultury, w sumie ponad 60 stoisk. Impreza ma charakter interaktywnej wystawy.  – Szykuje się wiele atrakcji – zapewnia Irmina Krawczyk. - Będzie nam przygrywać Orkiestra PWr, pokażemy bolid skonstruowany przez PWR Racing Team, a jedno z kół przygotowało np.  grę detektywistyczną – wylicza koordynatorka. Studenci mają możliwość poznania osiągnięć swoich kolegów, ale także przyłączenia się do wybranego stowarzyszenia.

W ramach DAS-u przygotowano cykl szkoleń z zakresu umiejętności miękkich. Odbędą się one w przyszłym tygodniu (od 14 marca). Zaplanowano warsztaty m.in. z perswazji i negocjacji,  wykorzystywania kontaktów ze studiów w życiu zawodowym, inteligencji emocjonalnej, mnemotechniki  czy  zarządzania projektami.
DAS organizuje  Fundacja Manus i Samorząd Studencki PWr.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy 10 marca o godzinie 10 na parterze budynku C-13.  Więcej szczegółów o 23. edycji Dni Aktywności Studenckiej tutaj.
ISZ
Na zdjęciu: DAS 2015 (fot. Krzysztof Mazur)