Praca magisterska studentki PWr najlepsza w konkursie z optometrii

Data: 07.03.2016 Kategoria: aktywność studencka

Izabela Garaszczuk zwyciężyła w ogólnopolskiej edycji konkursu dla absolwentów kierunku optometria. Absolwentka PWr będzie reprezentować teraz nasz kraj na europejskim finale w Budapeszcie

Konkurs organizuje firma CooperVision. Politechnika Wrocławska wystartowała w nim już po raz czwarty. Jak do tej pory, bez sukcesów. W tegorocznej edycji polskie Grand Prix zdobyła nasza studentka, która napisała pracę magisterską w języku angielskim zatytułowaną:  „Pomiar wymiany filmu łzowego za pomocą profilometru fluoresceinowego i optycznej koherentnej tomografii.” Opiekunem jej badań był prof. Robert Iskander.

0DVRXPBwBfwctBkRo,force_opto.jpg

- Iza Garaszczuk zaprezentowała się bardzo profesjonalnie, podkreślając aplikacyjny charakter i innowacyjność swojej pracy, wygrała niemal jednogłośnie – ocenia dr Dorota Szczęsna-Iskander, koordynatorka konkursu na PWr. Dodaje, że laureatka odwołała się  do dotychczasowej wiedzy na temat „tear film clearance”, czyli wymiany filmu łzowego na oku ludzkim. - Użyte przez nią metody pomiarowe są nowe na rynku, a eksperyment przeprowadziła bardzo starannie i na dużej grupie osób – mówi dr Szczęsna-Iskander.

Do konkursu zostało wybranych pięć osób, w tym trzy z PWr. Drugie miejsce zajęła studentka poznańskiej optometrii.
Absolwentka PWr otrzymała też nagrodę w wysokości 2000 euro. Zmierzy się teraz z reprezentantami innych krajów w centrum innowacji  CooperVision w Budapeszcie. Na zwycięzcę czeka m.in. możliwość udziału w prestiżowej konferencji  organizowanej przez Nederlands Contactlens Congres w Veldhoven w Holandii.
ISZ
Na zdjęciu: Ogólnopolski finał konkursu Force odbył się 1 marca na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, Izabela Garaszczuk druga od prawej (fot. materiały organizatorów)