Konkurs dla optometrystów. Ogólnopolski finał na PWr

Data: 19.02.2016 Kategoria: aktywność studencka

Studenci z kierunku optometria mogą zyskać wysokie stypendium. Trwa nabór do europejskiego programu FORCE. Na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się prezentacja najlepszych polskich kandydatów

Politechnika Wrocławska startuje w tym konkursie już po raz czwarty. - Niestety do tej pory żaden nasz student nie wygrał – opowiada dr Dorota Szczęsna-Iskander z Katedry Optyki i Fotoniki. – W tym roku jednak mamy spore szanse – dodaje koordynatorka programu na PWr, która już otrzymała trzy zgłoszenia.

Wyjaśnia, że konkurs skierowany jest do studentów ostatniego roku, którzy obronili już pracę magisterską z tematyki związanej z optometrią i soczewkami kontaktowymi.  - Najpierw prace oceniane są na uczelniach, a potem komisja wybiera najlepsze z nich, które prezentowane są podczas ogólnopolskiego finału– mówi dr Szczęsna-Iskander.

Ten etap odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej 1 marca (sala 314, g. 17). Wtedy też zostanie wyłoniony reprezentant krajowy do etapu międzynarodowego.  – Prace oceni grono specjalistów związanych z branżą optometryczną – dodaje koordynatorka.
Nagrody funduje firma CooperVision, zajmująca się produkcją soczewek kontaktowych. Autor najlepszej pracy na szczeblu krajowym otrzyma jednorazowe stypendium w wysokości 2000 euro. Zwycięzcy z poszczególnych krajów spotkają się w europejskim finale, który odbędzie się w połowie marca w centrum innowacji CooperVision w Budapeszcie. Laureat główny będzie mógł wziąć udział w prestiżowej konferencji  organizowanej przez Nederlands Contactlens Congres w Veldhoven w Holandii.

Studenci Politechniki Wrocławskiej mogą zgłaszać prace do 21 lutego. Więcej szczegółów tutaj.
ISZ