Jubileuszowa edycja Akademickich Targów Pracy na PWr

Data: 18.02.2016 Kategoria: aktywność studencka

Już po raz 25. na Politechnice Wrocławskiej studenci będą mieli okazję spotkać się z potencjalnymi pracodawcami. Ósmego marca w Serowcu rozpoczynają się Akademickie Targi Pracy

- Lista wystawców jest już zamknięta. Zgłosiło się 79 pracodawców – mówi Joanna Mirocha z Fundacji Manus. To właśnie fundacja wraz z Biurem Karier PWr od 10 lat organizuje targi. Impreza odbywa się dwa razy do roku – jesienią i wiosną. – Skupiamy pracodawców i studentów wrocławskich uczelni wyższych w jednym miejscu, w ten sposób umożliwiamy im wymianę informacji i nawiązanie współpracy – informują organizatorzy.

0DVRXPBwBfwctBkRo,targipracy2015_8a.jpg

W marcu szykuje się jubileuszowa edycja. Z tej okazji planowane są specjalne atrakcje dla jej uczestników. – Na pewno z okazji Dnia Kobiet będzie coś wyjątkowego, z kolei z racji 25. edycji  przygotowujemy dla wystawców okolicznościowy tort, a dla odwiedzających niespodziankę – mówi Joanna Mirocha.

Podczas targów swoją ofertę studentom zaprezentują między innymi takie firmy jak: 3M, PCC Rokita, Whirlpool, Techland, McKinsey&Company, Eurobank, Elektrobudowa, Nokia, Cargill, IBM, Credit Agricole, Amazon, Autoliv, KGHM Polska Miedź, Volkswagen czy Wabco.

Organizatorzy uważają, że ATP są dla studentów i absolwentów doskonałą okazją do lepszego poznania potencjalnego pracodawcy, zaprezentowania swoich klasyfikacji i osobistego spotkania z przedstawicielami danej firmy. Z kolei pracodawcy mają możliwość pozyskać nowych pracowników, ale też zbliżyć się z ofertą do potrzeb i oczekiwań młodych ludzi. Pracodawcy podczas targów przedstawiają też propozycję staży i szkoleń dla studentów.
Każdą edycję targów odwiedza około 10 tysięcy osób. – Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi Joanna Mirocha.

Sponsorami 25. edycji ATP zostali: Credit Suisse (jako sponsor główny) oraz Europejski Urząd Patentowy i UNIT4.
Targowa impreza rozpoczyna się 8 marca i potrwa dwa dni (w godzinach 9.30-16, budynek C-13). Więcej o targach tutaj.
Iwona Szajner, fot. Krzysztof Mazur