Zagraj w szachy laserowe na Politechnice Wrocławskiej

Data: 01.02.2016 Kategoria: aktywność studencka

Po raz czwarty koła naukowe OSA & SPIE organizują Wielki Konkurs Laser Khet 2.0. To rozgrywki w dość nietypowe szachy – takie, w których używa się… laserów. Do zabawy może zgłosić się każdy, nawet nie znając zasad, bo przed turniejem organizatorzy zapraszają na serię treningów

Laser Khet 2.0 jest grą szachową osadzoną w klimacie Starożytnego Egiptu. Większość tradycyjnych figur została w niej zastąpiona pionkami ze zwierciadłami, są także pionki specjalne z laserem. Gracz zwycięża, kiedy skieruje wiązkę lasera tak, by trafić nią w faraona przeciwnika, który jest odpowiednikiem szachowego króla.

Od klasycznych szachów Laser Khet 2.0 różni się także tym, że od początku rozgrywki pionki gracza i jego przeciwnika znajdują się obok siebie, co przyspiesza akcję. Trzeba być też bardzo czujnym, bo ze względu na wykorzystanie zwierciadeł ostateczny cios możemy przez przypadek zadać sami sobie. Gra wymaga więc strategicznego myślenia i znajomości praw fizyki.

Zasady gry można znaleźć tutaj.

Tegoroczny turniej laserowych szachów zaplanowano na 11 lutego w Strefie Kultury Studenckiej. Zacznie się o godz. 19. Chętni mogą się zgłaszać od 4 do 9 lutego. Wystarczy, że na adres osachapter@pwr.edu.pl wyślą imię, nazwisko i swój numer indeksu

Ci, którzy nie znają jeszcze zasad gry albo chcą sobie potrenować, mogą wziąć udział w serii treningów, które odbędą się w bud. C-8 w sali numer 1 w terminach: 2 lutego (godz. 11-12), 4 lutego (godz. 9-11) i 9 lutego (13-15).

Główną nagrodą w turnieju jest egzemplarz gry Laser Khet 2.0. Dla każdego uczestnika Fundacja Manus przygotowała też zniżkę na zakupy w sklepie polibudka.pl.
Konkurs organizują koła naukowe OSA & SPIE działające na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.