Absolwent PWr zdobywa I miejsce w konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich

Data: 15.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,dyplom_orzechowski.jpg

Marcin Orzechowski, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP. Nagrodzono jego pracę napisaną pod opieką prof. Zbigniewa Mirskiego

Komisja konkursowa doceniła pracę Marcina Orzechowskiego o opracowaniu warunków stabilizacji wymiarowej narzędzi lutowanych po naniesieniu powłok PVD. Pierwsze miejsce w konkursie przyznano mu ex aequo  z Łukaszem Grabowskim z Politechniki Śląskiej, który napisał o zastosowaniu systemów klasy CAD/CAE do analizy aerodynamicznej pojazdów serii Greenpower.

W konkursie wyróżniono także Pawła Wojcieszaka z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego PWr. Wyróżnienie pierwszego stopnia przyznano mu za pracę dyplomową na temat konstrukcji modułu zawracającego instalacji kriogenicznej akceleratora FAIR SIS100 (promotor: dr inż. Jarosław Poliński).

Do finałowego etapu konkursu zakwalifikowano również prace:

•    Arkadiusza Sołtysiaka z Wydziału Mechanicznego PWr – „Opracowanie metod analizy obrazów ultrasonograficznych w zakresie diagnostyki tętnicy szyjnej” (promotor: dr inż. Ewelina Świątek-Najwer),

•    Marcina Bieganowskiego z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego PWr – „Symulacja pracy łożyska aerodynamicznego wspomaganego polem magnetycznym w programie ANSYS” (promotor: dr inż. Janusz Rogula),

•    Jakuba Chołodowskiego z Wydziału Mechanicznego PWr – „Projekt przetwornika nowej generacji do pomiaru deformacji opony” (promotor: prof. Piotr Dudziński).

Ogólnopolski Konkurs Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej zorganizowano po raz piętnasty. Patronatem objął go Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

lucy

Na zdjęciu: Wręczenie nagród w konkursie SIMP (fot. archiwum prywatne)