Wyróżnienie dla profesora Zbigniewa Kłosa

Data: 14.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,nagroda_klos.jpg

Opiekun Studenckiego Klubu Turystycznego PWr profesor Zbigniew Kłos otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie StRuNa w kategorii Opiekun Roku 2015

Profesor od 9 lat jest dobrym duchem SKT na Politechnice, wielokrotnie zajmował się organizacją Rajdu Elektryka na Wydziale Elektrycznym. Za swoją działalność na rzecz popularyzacji turystyki wśród naszych studentów otrzymał w ubiegłym roku Lwa Politechniki Wrocławskiej.

W miniony piątek prof. Kłos odebrał wyróżnienie ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Studenci Politechniki dołączyli tak że swoje podziękowanie. - To jak dużo myśli, energii i wolnego czasu poświęca Pan dla nas i dla organizacji, jest najwspanialszą nagrodą, jaką moglibyśmy od Pana otrzymać. Otrzymujemy ją od Pana tak po prostu, z serca, od wielu lat. Jesteśmy dumni, że mamy takiego opiekuna. Choć wiemy, że nie oczekuje Pan nagród, cieszymy się, że nie tylko my to doceniamy. Dziękujemy! – czytamy na profilu facebookowym SKT PWr.

StRuNa jest konkursem pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który ma promować ruch naukowy studentów i doktorantów. Nazwa to skrótowiec utworzony z pierwszych liter słów Studencki Ruch Naukowy.
Co roku odbywa się konkurs podsumowujący aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich między 1 października a 30 września mijającego roku akademickiego. Obejmuje pięć kategorii: Projekt Roku, Konferencja Roku, Wyprawa Roku, Koło Naukowe Roku i Opiekun Roku.  W tym roku do finałowego etapu StRuNy weszło aż pięć kół naukowych z Politechniki Wrocławskiej: KN Pojazdów i Robotów Mobilnych, KN Statystyki Naukowej "Gauss", PWR Racing Team, SKN "Górnik" - PWr i Studencki Klub Turystyczny PWr.
ISZ

Na zdjęciu: Dr hab. Zbigniew Kłos, prof. PWr, opiekun Studenckiego Koła Turystycznego Politechniki Wrocławskiej (fot. za profilem Facebook SKT PWr)