Wojciech Ruszkiewicz członkiem prezydium Forum Uczelni Technicznych

Data: 09.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,fut_prezydium.jpg
Przewodniczący zarządu Parlamentu Studentów PWr został wybrany na członka prezydium Forum Uczelni Technicznych na 2016 r. Zadaniem tego organu jest m.in. reprezentowanie interesów studentów polskich uczelni technicznych, opiniowanie projektów aktów prawnych i organizowanie różnych form współpracy między studentami

Nowy skład prezydium został wyłoniony podczas ostatniego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego. Jego przewodniczącym został Karol Fill z Politechniki Rzeszowskiej, a sekretarzem Angelika Karbowa z Politechniki Łódzkiej. Poza Wojciechem Ruszkiewiczem z PWr (student z Wydziału Elektroniki), członkami prezydium zostali także Paweł Domino z Politechniki Krakowskiej, Damian Majewski z Politechniki Lubelskiej, Łukasz Rusajczyk z Politechniki Gdańskiej i Dominik Duralski z Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Nasza uczelnia swojego reprezentanta ma także w komisji rewizyjnej, w skład której wszedł  Filip Ogonowski, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego PWr.
Forum Uczelni Technicznych zrzesza samorządy studenckie 27 uczelni technicznych z całego kraju,  reprezentując interesy ponad 350 tysięcy studentów. Zajmuje się m.in. opiniowaniem projektów aktów prawnych dotyczących środowiska studenckiego uczelni technicznych, przygotowaniem projektów uchwał dotyczących forum dla zjazdu Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz dla Rady Studentów PSRP, a także organizowaniem i propagowaniem różnych form współpracy między studentami uczelni technicznych.

Obrady-FUT-Mówi-Karol-Fill.jpg

Głównym tematem ostatniego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego FUT było bezpieczeństwo imprez masowych. Prezydium omówiło metody zabezpieczania podobnych wydarzeń. Pojawił się m.in. wniosek, by położyć nacisk na poszerzanie wśród studentów świadomości o przepisach dotyczących imprez masowych i dobrych praktyk przy organizacji takich projektów.

lucy
Na zdjęciu: Nowe prezydium Forum Uczelni Technicznych: Dominik Duralski, Damian Majewski, Łukasz Rusajczyk, Angelika Karbowa, Karol Fill, Paweł Domino i Wojtek Ruszkiewicz (fot. materiały FUT)