W środę na Politechnice zaczyna się jesienna „Wampiriada”

Data: 08.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,wampiry_9846.jpg

Od środy do piątku na Politechnice Wrocławskiej będzie trwała jesienna edycja „Wampiriady”. Krew będzie można oddawać w godzinach od 11.30 do 15.30 na drugim piętrze w budynku C-13

„Wampiriada” to ogólnopolski projekt honorowego oddawania krwi przez studentów organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK). Na Politechnice Wrocławskiej akcja odbywa się cyklicznie cztery  razu w roku od jesieni 2004 r.

To także jedna największych zbiórek krwi w środowisku akademickim, a jej celem jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa, a także uświadomienie, jak dużym problemem jest niedobór krwi w szpitalach.

Osoby, które chciałyby oddać krew, muszą pamiętać o przyniesieniu dokumentu tożsamości zawierającego numer PESEL, a przed zabiegiem powinny zjeść lekki posiłek, uzupełnić płyny i unikać nadmiernego wysiłku fizycznego.

Każdy uczestnik „Wampiriady” oprócz ośmiu czekolad, soczku i batonika od RCKiK, dostaje także różnego rodzaju drobne upominki od NZS, np. koszulki.

Studentom, którzy oddadzą krew, przysługuje zwolnienie z zajęć w dniu, w którym przeprowadzono zabieg.

koszulka_projekt.jpg

Warto pamiętać, że krwi nie mogą oddać osoby, które m.in.:
•    w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały wykonywany zabieg akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
•    w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały wykonywane diagnostyczne badania i zabiegi endoskopowe (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii),
•    w ciągu ostatnich 12 miesięcy były leczone krwią i jej składnikami.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

mc

Na zdjęciu: Wampiriada na Politechnice Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)