„Gwiezdne Wojny” z Dyskusyjnym Klubem Filmowym

Data: 08.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,gwiezdne_wojny.jpg

W oczekiwaniu na najnowszy film gwiezdnowojennej sagi studenci z DKF Politechnika Wrocławska proponują powrót do korzeni. W piątek wyświetlą tzw. starą trylogię, czyli epizody IV-VI. Maraton filmowy

DKF PWr wyświetli „Nową nadzieję”, „Imperium kontratakuje” i „Powrót Jedi”. Będziemy więc śledzić galaktyczną wojnę domową, w której Sojusz Rebeliantów walczy z Imperium Galaktycznym, a młody Luke Skywalker uczy się, by zostać ostatnim rycerzem Jedi. Musi pokonać Dartha Vadera, Mrocznego Lorda Sithów oraz jego pana, Imperatora Palpatine’a.

Pierwszy pokaz zacznie się o godz. 18, a spóźnialscy na kolejne mogą dołączać wyłącznie w przerwach między filmami (zaplanowanych na godz. 20 i 22.20).

By obejrzeć filmy, wystarczy wykupić miejsce w szatni (10 zł).

Studenci przygotowali także wystawę na temat „Gwiezdnych Wojen” i zapewniają, że znajdą się na niej ciekawostki, o których mogą nie wiedzieć nawet najwięksi fani tej filmowej sagi.

„Na maratonie będzie można spotkać Dartha Vadera we własnej osobie, a także jego wiernych żołnierzy, którzy będą czuwali nad porządkiem całego wydarzenia – tak, aby nikt nie wzbudził zaburzeń Mocy – pokreśla DKF. - Jeżeli jesteś rycerzem Jedi lub jeszcze padawanem i nie chcesz być po stronie Sithów, to nic straconego – dla równowagi mocy przybędzie sam Obi-Wan Kenobi ze swoim młodym uczniem Lukiem. Pięknej księżniczki Lei również nie zabraknie, a będzie towarzyszył jej Han Solo!”.

Maraton odbędzie się w sali 2.17 w „Serowcu”. Szczegóły także w wydarzeniu na Facebooku.

Na zdjęciu: Kadr z "Nowej Nadziei"