Rozśpiewana ekipa pomocników św. Mikołaja zawitała na PWr [ZDJĘCIA]

Data: 04.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

Przebrani w mikołajowe stroje studenci z Wydziału Mechanicznego wędrują dziś po kampusie Politechniki Wrocławskiej. Śpiewają świąteczne piosenki i obdarowują słodyczami, życząc wszystkim wesołych świąt

Mikołajowy pochód studentów z Wydziału Mechanicznego to już tradycja na Politechnice Wrocławskiej. Pomocnicy św. Mikołaja dbają o to, by każdy dostał od świętego coś słodkiego. Do worków włożyli więc aż 25 kilogramów cukierków, którymi obdzielają pracowników i studentów naszej uczelni.

w10mikolajki6.jpg
Studenci do świątecznego pochodu przygotowywali się od dawna. Do pomocy świętemu zgłosiło się 20 osób. Część obdarowuje cukierkami, inni wykonują świąteczne piosenki – na gitarach, trąbce, saksofonie i fletach. Zachęcają też do włączenia się w kolędowanie, dlatego rozdają mikołajkowe śpiewniki. W repertuarze mają m.in. „Cichą noc”, „Jingle Bell Rock” i „We wish you a merry Christmas”. Duże zainteresowanie wzbudza też tańczący na szczudłach blond aniołek, w którego wcieliła się Gosia Flak, studentka mechaniki i budowy maszyn.

w10mikolajki12.jpg
Pochód rozpoczął się krótkim koncertem w budynku B-4 Wydziału Mechanicznego. Potem studenci odwiedzili pracowników i władze swojego wydziału oraz wybrali się do gmachu głównego PWr, gdzie przywitał ich prof. Cezary Madryas, prorektor ds. rozwoju Politechniki Wrocławskiej. Wspólnie odśpiewali m.in. „Z kopyta kulig rwie”. I wyruszyli dalej, by rozdawać słodkości. W planach mają jeszcze duży koncert w holu budynku B-4, około godz. 10.45 i odwiedziny w salach wykładowych, w których toczą się piątkowe zajęcia. Aż do wyczerpania zapasów w mikołajowych workach ze słodyczami.

lucy