Mikołajki z Mechanicznym. Świąteczny pochód przejdzie przez Politechnikę

Data: 01.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,mikolaj_8855.jpg

Studenci z Wydziału Mechanicznego, jak co roku, zadbają o świąteczną atmosferę na swoim wydziale i w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej. Przebrani za mikołaje i anioły, wyposażeni w najróżniejsze instrumenty muzyczne oraz kilogramy cukierków będą obdarowywać pracowników i studentów naszej uczelni. I sami także zachęcą, by uprzyjemnić święta innym

Mikołajowy pochód zacznie się od mini-koncertu w holu budynku B-4 – około godz. 8.50 w piątek. Studenci zagrają m.in. na gitarze elektrycznej i akustycznej, fletach, trąbce i saksofonie. Będą przebrani w stroje mikołajów, a między nimi na szczudłach będzie przechadzać się aniołek.

- Nasza grupa będzie liczyła 15 osób. Zamierzamy rozdać aż 25 kilogramów cukierków – opowiada Maciej Król z Wydziału Mechanicznego. – Na pewno będzie wesoło i świątecznie. Zapraszamy do poczęstowania się cukierkiem i wspólnej zabawy.

Mikołajowy pochód odwiedzi pracowników dziekanatu Wydziału Mechanicznego, sekretariatu i dziekana. Około godz. 9.30 zawita też do gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej, gdzie św. Mikołaj obdaruje władze uczelni. Godzinę później będzie można posłuchać dłuższego koncertu w budynku B-4, zrobić sobie zdjęcia ze świętym i poczęstować się cukierkiem. Mikołaje odwiedzą też grupy studentów, które między godz. 11 a 13 mają zajęcia na Wydziale Mechanicznym.

- Jeden z uczestników naszego pochodu, Adam Stojanowski, jest muzykiem. To on zadbał o właściwą oprawę muzyczną całej akcji. Próby trwały już od dawna. Zapewniam, że będzie warto posłuchać – podkreśla Maciej Król.

Studenci będą też zachęcać innych do wcielenia się w rolę św. Mikołaja. Samorząd Wydziału Mechanicznego zorganizował zbiórkę przedmiotów dla nastolatków z domu dziecka przy ul. Zelwerowicza we Wrocławiu. Piątek będzie ostatnim dniem, kiedy będzie można jeszcze dołączyć kilka prezentów dla nich.

- W tym domu mieszka pięcioro nastolatków w wieku od 14 do 18 lat. To dwie Patrycje, Asia, Fabian i Sebastian – opowiada Magda Kończak z Wydziału Mechanicznego. – Miałam okazję ich poznać. To fajne dzieciaki. Osoba, która się nimi opiekuje, pomogła nam ustalić listę rzeczy, jakie są im potrzebne i o jakich marzą. Piątkowe prezenty powinny być dla nich dużą niespodzianką. Planujemy też wybrać się z nimi do kina, by to był naprawdę fajny i wyjątkowy dzień dla nich.

Prezenty i różne potrzebne artykuły dla mieszkańców domu dziecka kupiło wielu studentów i absolwentów Wydziału Mechanicznego i nie tylko. Pomogło też kilka firm, do których z prośbą o pomoc zwrócili się studenci. Dzięki temu udało się zebrać kilka dużych paczek słodyczy i kilka kartonów odzieży. Dziewczyny dostaną wymarzone kosmetyki, jeden z chłopców piłkę nożną, a inny bluzę, którą bardzo chciał mieć.
- Jeśli ktoś chciałby jeszcze pomóc, to zachęcamy przede wszystkim do kupienia męskich ubrań w rozmiarach S, M i L oraz męskich kosmetyków, takich jak szampony, żele pod prysznic czy perfumy – mówi Magda.

Więcej szczegółów na temat zbiórki tutaj.

W organizacji mikołajowego pochodu pomógł dziekan Wydziału Mechanicznego i firma Wabco, którzy sfinansowali świętemu Mikołajowi zakup cukierków.

Lucyna Róg

Na zdjęciu: Mikołajowa ekipa z Wydziału Mechanicznego w 2014 r. (fot. Krzysztof Mazur)