Piosenka studencka zagości w SKS-sie

Data: 24.11.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,festiwalmaciejlulko.jp

Spotkanie z himalaistą Piotrem Pustelnikiem, prelekcje, gra miejska oraz koncerty to tylko część atrakcji 11. Wrocławskiego Przeglądu Piosenki Studenckiej, który już 26 listopada rozpocznie się na Politechnice Wrocławskiej

Festiwal rganizowany przez fundację "W górach jest wszystko co kocham" jest promocją szeroko pojętej kultury turystycznej obejmującej muzykę, fotografię, film, poezję, a nawet górski kabaret.
Pierwszy dzień imprezy poświęcony będzie podróżom. W trakcie Studenckiego Panelu Podróżniczego na publiczność czekają prelekcje, slajdowiska oraz improwizacje kabaretowe, a o godz. 21.00 spotkanie ze znanym himalaistą Piotrem Pustelnikiem.

Piątek upłynie pod znakiem muzyki folkowej. Rozpocznie się przesłuchaniami do Konkursu Wykonawców, podczas którego młode zespoły powalczą o nagrody pieniężne oraz o sobotni recital, a zakończy się zaś koncertem gwiazdy wieczoru - ukraińskiej AtmAsfery.
Sobota będzie najważniejszym dniem całego przeglądu. Obejmie zarówno kolejną porcję przesłuchań konkursowych, występ ubiegłorocznych laureatów oraz główny koncert projektu "W górach jest wszystko co kocham". Na scenie wystąpią IGI Band, Dom o Zielonych Progach, Ex Na Bani, Siudma Góra oraz Piotr Kędziora.

Festiwalowi towarzyszyć będą profesjonalne warsztaty fotograficzne z Marcinem Jagielliczem
i Pawłem Uchorczakiem, wokalne z Adamem Rymarzem oraz biegów górskich z Piotrem Hercogiem.
Wydarzenia czwartkowe nie będą biletowane, ale na spotkanie z himalaistą obowiązuje rezerwacja miejsc dla osób nieposiadających karnetów na przegląd. Rezerwacji można dokonać wysyłając mail o tytule "Piotr Pustelnik" na adres bilety@wgorach.art.pl, w treści podając swoje imię i nazwisko. Otrzymany w odpowiedzi zwrotnej kod należy pokazać przy wejściu na salę.

Festiwal odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej PWr przy ul. Hoene-Wrońskiego 10. Szczegółowy program oraz informacje o biletach dostępne są tutaj.
mc

Na zdjęciu: Studencki Festiwal Piosenki w SKS-ie (fot. Maciej Lulko)