Studenci PWr robią paczki mikołajkowe dla potrzebujących dzieci. Możesz pomóc!

Data: 23.11.2015 Kategoria: aktywność studencka

Kolejny już raz studenci działający w Kole Naukowym Płomień organizują Wielką Akcję Mikołajkową. 25 i 26 listopada będą sprzedawać upieczone przez siebie babeczki. Zebrane pieniądze przeznaczą na prezenty dla dzieci ze świetlicy środowiskowej

Słodkości będzie można kupić już od środy w budynku A-4 (Stara Kotłownia), w godzinach od 9 do 14. - Chętnie angażujemy się w tę akcję, bo fajnie jest zrobić coś dobrego – mówi Agnieszka Jasak z Płomienia.
Inicjatywa studentów z Wydziały Mechaniczno-Energetycznego ma już wieloletnią tradycję. W ubiegłym roku udało im się zebrać ponad 1500 zł, za tę kwotę kupili podarunki mikołajkowe dla dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ul. Kołłątaja we Wrocławiu. – Wcześniej mieliśmy wgląd w listy kierowane do św. Mikołaja, wiec wiedzieliśmy, o czym dzieci najbardziej marzą – zdradza studentka.

0DVRXPBwBfwctBkRo,plomien_7630.jpg

Podobnie będzie przebiegać tegoroczna akcja.  Tym razem studenci pomogą podopiecznym ze Stowarzyszenia Ocalić Szansę – SOS przy ul. Wapiennej  24/1 we Wrocławiu.

- Zapraszamy do kupowania pysznych babeczek, w ten sposób pomożecie nam zostać Świętymi Mikołajami – zachęcają studenci. Akcję przeprowadzają w tym tygodniu, żeby zdążyć kupić prezenty przez 6 grudnia.
ISZ

Na zdjęciu: Akcja charytatywna Koła Naukowego Płomień Wydziału Mechaniczno - Energetycznego Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)