„Ludzie Lotnictwa”. AKL zaprasza na spotkanie z mechanikiem lotniczym

Data: 28.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,15_big.jpg

O swojej pracy mechanika Lotniczego Pogotowia Ratunkowego opowie we wtorek na Politechnice Wrocławskiej Jakub Wiater. Na otwarte spotkanie z nim zaprasza Akademicki Klub Lotniczy

Spotkanie odbędzie się w ramach inicjatywy AKL - „Ludzie Lotnictwa”. Klub zaprasza na Politechnikę Wrocławską gości, którzy opowiadają studentom o swojej pracy i doświadczeniach lotniczych.

Tym razem zaproszenie na uczelnię przyjął Jakub Wiater pracujący w bazie obsługowej śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gość AKL-u jest mechanikiem lotniczym i absolwentem Politechniki Wrocławskiej, a jednocześnie studentem Politechniki Warszawskiej i pilotem szybowcowym. W przeszłości sam także działał w AKL i pełnił w nim funkcję wiceprezesa.

Na spotkaniu studenci dowiedzą się, jak wygląda praca mechanika w LPR, co należy zrobić by zyskać licencję mechanika śmigłowcowego i jak dostać pracę w jednej z baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Będą mieli także okazję wypytać o Eurocoptery EC135, czyli śmigłowce używane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Spotkanie jest otwarte. Zaplanowano je na wtorek na godz. 18 w sali 59 budynku C-6.

lucy

Na zdjęciu: Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. MaciekSnk/Wikimedia Commons)