Juwenalia PWr nominowane do studenckiej nagrody. Możesz pomóc im wygrać

Data: 26.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

Jeśli podobały ci się tegoroczne Juwenalia Politechniki Wrocławskiej, możesz oddać na nie głos i w ten sposób pomóc ich organizatorom w zdobyciu nagrody Projuvenes. To wyróżnienie środowiska studenckiego przyznawane przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej najlepszym inicjatywom, projektom i studentom z całej Polski

Tegoroczne Wittigalia zyskały konkursową nominację w kategorii juwenaliów. Konkurują z XXIV Lubelskimi Dniami Kultury Studenckiej Kozienalia 2015, Królewskimi Juwenaliami UKW, Juwenaliami Gliwickimi (IGRY), Festiwalem Muzycznym Juwenalia Poznań i AFERĄ 2015 (juwenalia w Gdańsku).

Pierwszym etapem konkursu był wybór nominowanych spośród zgłoszonych do konkursu i ich ocena dokonywana przez kapitułę konkursową. Wittigalia zdobyły w nim cztery punkty.

Teraz wszystko w rękach internautów. To oni – w drugim etapie konkursu - swoimi głosami zadecydują o wyborze najlepszej studenckiej imprezy tego roku. W zależności od miejsca, które dane juwenalia zdobędą, zyskają punkty (od jednego do sześciu).

Liczba punktów z pierwszego etapu jest mnożona przez cztery, z drugiego – mnożona przez sześć. Suma obu daje ostateczny wynik i wyłania zwycięzcę.

Juwenalia Politechniki Wrocławskiej mają więc duże szanse na to, by stać się najlepszą studencką imprezą 2015 r. By im w tym pomóc, można codziennie oddawać jeden głos poprzez konkursową aplikację na Facebooku.  Jest dostępna tutaj. Głosowanie trwa do 6 listopada.

Tegoroczne Wittigalia obejmowały około 20 różnych projektów kulturalno-rozrywkowych, na które składało się niemal 50 wydarzeń – od akademii filmowej, przez projekt P.I.W.O., maraton tańca i Rajd o Puchar Rektora, po Juwenalia Językowe i Wampiridę. – Myślę, że właśnie tym wyróżniamy się spośród imprez juwenaliowych z całej Polski. Nie stawiamy tylko na koncerty, ale na bardzo zróżnicowany program, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Adam Spychała, koordynator ds. promocji i IT w Komisji Juwenaliowej.

Prace nad Wittigaliami trwały od października ubiegłego roku. Studenci szukali sponsorów, opracowywali program, rekrutowali sztab, zorganizowali juwenalia, a później rozliczali je. W całość prac zaangażowanych było ponad sto osób – poza Komisją Juwenaliową, także sztab wolontariuszy i osoby zaangażowane w organizację poszczególnych projektów składających się na program imprezy.

- Mamy nadzieję, że efekty naszego zaangażowania spodobały się studentom. Jeśli tak jest, będziemy wdzięczni za oddanie głosu na Wittigalia – zachęca Adam Spychała.

Nagrody Projuvenes przyznawane są w kategoriach:  studencki    projekt    roku, media studenckie, NGO, studia bez barier, kultura studencka, juwenalia, naukowy projekt roku i dziennikarz. Szczegóły na stronie internetowej www.projuvenes.pl.

lucy