Płomień i Bio-Top z najlepszymi stanowiskami na jesiennym DAS-ie

Data: 23.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

Studenckie Koło Naukowe Płomień zwyciężyło w głosowaniu dziekanów na najlepsze stanowisko podczas Dni Aktywności Studenckiej. Publiczność targów wybrała natomiast stoisko Koła Naukowego Studentów Biotechnologii „Bio-Top”

DAS-owe stanowisko SKNPłomień” przykuwało wzrok m.in. kolorowymi dekoracjami i zdjęciami poprzyklejanymi na ściany boksu.  Zainteresowanie wzbudzał tam m.in. ładujący rower, na którym pedałując, można było doładować baterię np. telefonu. Członkowie koła wyróżniali się także jednolitymi koszulkami.

„Płomień” to koło działające przy Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Jego członkowie organizują wyjazdy, w czasie których zwiedzają m.in. obiekty energetyczne, regularnie zapraszają na warsztaty energetyczne oraz pozyskują pieniądze na realizację różnych projektów naukowych, takich jak np. ładujący rower, silnik Stirlinga czy wiatrak poziomy. Można o nich poczytać na stronie koła.

Drugie miejsce w głosowaniu dziekanów zdobyło koło naukowe Rapid Troopers, które specjalizuje się w druku 3D. Jego stanowisko było bardzo pomysłowe – studenci usunęli tylną ściankę ze swojego boksu i zaprosili odwiedzających targi do korytarzyka, który powstał dzięki ścianom sąsiednich boksów. Całość podświetlili na niebiesko.

das_rapid1.jpg

Do swojej ekspozycji wykorzystali też okrągłe ławki stojące na korytarzu, które posłużyły im jako półki wystawowe. Pokazywali na nich wydruki ze swoich drukarek – m.in. smoka, postacie znane z komiksów i superbohaterskich filmów oraz popiersia członków koła (powstałe po zeskanowaniu ich twarzy specjalnym urządzeniem).

das_rapid2.jpg
das_rapid3.jpg

Można tam było zobaczyć także same drukarki, zbudowane przez członków koła, które w trakcie DAS-u pracowały nad kolejnymi wydrukami.

Trzecim miejscem nagrodzono Studencki Klub Tańca Towarzyskiego Iskra. Jego stanowisko było niewielkie, ale bardzo estetyczne. Członkowie klubu postawili na połączenie różu, czerwieni i bieli, przykrywając stolik i ścianki boksu tkaninami oraz dekorując je balonami. Pokazali także swoje puchary i zdjęcia z zawodów, w których uczestniczyli. Uczestnikom DAS-u najbardziej podobały się jednak ich występy – członkowie klubu ubrani w eleganckie stroje tańczyli na korytarzach „Serowca”.

das_iskra1.jpg
das_iskra.jpg

W głosowaniu publiczności zwyciężyło Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Bio-Top”, które zaprosiło uczestników DAS-u do zrobienia sobie zdjęć ze szczurkami - Teslą, Candidą i Helisą.

das_biotop.jpg
das_biotop2.jpg

Dni Aktywności Studenckiej odbyły się po raz 22. Ich organizatorami są Fundacja Manus i Samorząd Studencki PWr.

lucy