TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dziewczyny, które lubią nowe technologie, docenione przez Intel i Perspektywy

Data: 14.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,intel_stypendystki1.jp
Beata Szeląg i Karolina Malanowska - studentki Politechniki Wrocławskiej - zdobyły roczne stypendium w ramach programu „Nowe technologie dla dziewczyn”. Oprócz wsparcia finansowego otrzymały także możliwość rozwoju zainteresowań naukowych pod okiem specjalistów z firmy Intel
 
Studentki PWr znalazły się w gronie 20 dziewczyn z różnych uczelni technicznych nagrodzonych przez pomysłodawców programu – Intel i Fundację Edukacyjną Perspektywy.  – Do wzięcia udziału w naszym projekcie zaprosiliśmy maturzystki i studentki – opowiada Bianka Siwińska z Perspektyw. Dodaje, że jest to odpowiedź na bardzo małą liczbę kobiet zajmujących się branżą technologiczną w Polsce. – Chcemy wydobyć potencjał drzemiący w dziewczynach i zachęcić je do rozwijania zainteresowań naukowych.
 
W pierwszym etapie rekrutacji wpłynęło 600 zgłoszeń. – Wybraliśmy 43 najlepsze, które zaprosiliśmy do rozmowy online – opowiada Bianka Siwińska. – Byliśmy pozytywnie zaskoczeni  kreatywnością dziewczyn, rozległymi zainteresowaniami i otwartością na świat  - dodaje. – Właśnie takie osoby mają szansę  zmieniać rzeczywistość wokół nas.
 
Beata Szeląg studiuje na drugim roku informatyki na Wydziale Elektroniki PWr.  Programowaniem zajęła się w liceum i dlatego zdecydowała się studia techniczne. Od roku prowadzi warsztaty z robotyki i programowania w szkołach podstawowych i gimnazjach. Interesuje się także teatrem, od 7 lat gra w amatorskiej grupie teatralnej „Piąta Ściana” we Wrocławiu.
Z kolei Karolina Malanowska dopiero co rozpoczęła naukę na Wydziale Informatyki  i Zarządzania PWr. Od dziecka interesuje się programowaniem, grafiką komputerową i rzeczywistością wirtualną. Kierunek informatyczny był dla niej oczywistym wyborem. Lubi też muzykę i podróżowanie.
 
Dziewczyny otrzymały roczne stypendium w wysokości 12 tys. złotych. Oprócz tego będą mogły skorzystać z doświadczenia i pomocy mentorów z firmy Intel. Beata Szeląg będzie rozwijać swoje zainteresowania branżą IT pod okiem Jarosława Szmigielskiego, a Karolina Malanowska trafiła pod skrzydła Katarzyny Szymków.
 
Program stypendialny „Nowe technologie dla dziewczyn” realizowany jest po raz pierwszy.  Akcja ma zachęcić dziewczyny do zainteresowania się nowymi technologiami i wyboru kierunków studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. 
Więcej o projekcie tutaj.
ISZ

Zdjęcie: Wręczenie stypendium odbyło się 13 października w siedzibie firmy Intel w Gdańsku (fot. Grzegorz Mehring, gdansk.pl)

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję