Jak zaplanować karierę? Warsztaty przed Akademickimi Targami Pracy

Data: 12.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

Rozpoczął się Tydzień Kariery na Politechnice Wrocławskiej. Jest to cykl warsztatów i szkoleń poprzedzający Akademickie Targi Pracy

Od 12 do 19 października studenci mogą wziąć udział w indywidualnych spotkaniach dotyczących rekrutacji w danych firmach. Ponadto Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej przygotowało też szkolenia na temat opracowywania dokumentów aplikacyjnych, różnych form zatrudnienia, metod poszukiwania pracy i savoir-vivre’u rekrutacyjnego.

0DVRXPBwBfwctBkRo,atp2015_szkolenia.jpg

- Na jedno szkolenie może zapisać się 20 osób, więc szacujemy, że z oferty Tygodnia Kariery skorzysta nawet  240 osób – mówi Joanna Mirocha, koordynatorka ATP z fundacji Manus.  Dodaje, że organizatorzy przygotowali także spotkania po zakończeniu targów. - Od 26 do 30 października odbędzie się Tydzień Rekrutacji, gdzie pracodawcy będą się spotykać z potencjalnymi pracownikami. Indywidualne spotkania pozwalają na poświęcenie rozmówcy odpowiedniej ilości czasu i dokładne zapoznanie się z jego motywacjami i celami zawodowymi – informuje Joanna Mirocha.

A już 20 października startują dwudniowe Akademickie Targi Pracy. W budynku C-13 (Serowcu) ponad 80 pracodawców będzie prezentować swoją ofertę dla studentów i absolwentów. Pojawią się firmy nie tylko z branży technicznej. Sponsorami tej edycji są: Credit Suisse, Europejski Urząd Patentowy,  UNIT 4. Patronat nad wydarzaniem objął rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusz Więckowski. Targi organizowane są dwa razy do roku – jesienią i wiosną.

Szczegóły tutaj.
ISZ

Na zdjęciu: Akademickie Targi Pracy (fot. Krzysztof Mazur)