NZS czeka na nowych studentów

Data: 07.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

Niezależne Zrzeszenie Studentów rozpoczęło rekrutację. Do 21 października można się zgłosić  i zaangażować w działalność na rzecz uczelni i studentów

- Jako NZS jesteśmy znani z takich akcji jak Wampiriada, Drogowskazy Kariery czy Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej – mówi Damian Madejski z NZS PWr. -  Na Politechnice Wrocławskiej zaangażowani także jesteśmy  m. in. w projekty juwenaliowe np. ORG.Rzyska czy Gra Nocna, DKMS, na którym zbieramy potencjalnych dawców szpiku, czy Szlachetną Paczkę.

0DVRXPBwBfwctBkRo,nzs_pwr2015.jpg

Damian Madejski  dodaje, że w ubiegłym roku udało im się zebrać ponad 200 litrów krwi na wszystkich trzech edycjach Wampiriady i znaleźć genetycznego bliźniaka dla osoby potrzebującej przeszczepu szpiku.
- Naszym hasłem jest #NieZmarnujStudiów, bo głęboko wierzymy, że razem możemy zrobić o wiele więcej niż tylko zdać semestr – przekonuje student. - Chcemy udowodnić, że praca w gronie ludzi pełnych zapału i kreatywności może być dobrą zabawą, która otwiera nie jedną drogę.

Działalność w NZS-ie to dla studentów też okazja do szkolenia się w zakresie tzw. umiejętności miękkich, takich jak praca w grupie czy zarządzenie projektami.  – Tutaj zawiera się przyjaźnie na całe życie i znajduje chętnych do realizacji najbardziej szalonych pomysłów – wylicza Damian. – NZS działa na 38 uczelniach, w ramach programu wymian stwarzamy możliwości odwiedzenia innych miast, nie tylko w kraju.

Organizacja istnieje od 35 lat. Przez ten czas  przewinęło się przez nią ponad 190 tysięcy ludzi. Na Politechnice w prace NZS-u zaangażowanych jest obecnie około 40 osób.

Więcej informacji o rekrutacji tutaj.
ISZ

Na zdjęciu: Studenci z NZS podczas Dnia Życzliwości w 2014 roku (fot. archiwum NZS PWr)