Jak nasi wioślarze trenują przed Europejskimi Igrzyskami Studenckimi w Zagrzebiu

Data: 05.07.2016 Kategoria: sport

0DVRXPBwBfwctBkRo,odrariver2016km_1.jpg

Ósemka PWr zaprasza na otwarty trening wioślarski. W sobotę od godziny 11 na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej będzie można zobaczyć naszych zawodników w akcji i spróbować sił na ergometrze

Studenci Politechniki, pod okiem trenera Pawła Rańdy, przygotowują się do Europejskich Igrzysk Studenckich w Chorwacji. Wioślarze będą się zmagać w Zagrzebiu od 12 do 14 lipca.

Nasza ósemka na swoim koncie ma już kilka znaczących sukcesów w tym sezonie, m.in. zwyciężała tegoroczną edycję regat Odra River Cup, zdobyła puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a na Sveti Duje Rowing Regatta w Chorwacji zajęła wysokie czwarte miejsce.

Na europejskie igrzyska drużyna pojedzie w składzie: Mariusz Kozioł (sternik), Paweł Penno, Jakub Łanda, Sebastian Łanda, Paweł Buryn, Damian Lichaczewski, Adrian Wiktorek, Maciej Jasiński, Krzysztof Rokita.

Za rok we Wrocławiu odbędą się 10. Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games. W programie imprezy znalazło się 31 dyscyplin, w których o medale powalczy około 4 tysięcy uczestników. Jedną z dyscyplin jest właśnie wioślarstwo w wersji halowej. Sobotnim treningiem ósemki PWr rozpoczyna się cykl spotkań promujących poszczególne dyscypliny The World Games 2017.
ISZ

Na zdjęciu: Odra River Cup 2016 - ósemka Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)