Dziewczyny z PWr ponownie mistrzyniami Dolnego Śląska w siatkówce plażowej

Data: 16.05.2016 Kategoria: sport

Do udanych mogą zaliczyć nasi sportowcy start w Akademickich Mistrzostwach Dolnego Śląska w siatkówce plażowej. Drużyna żeńska obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrzowski. Politechnika zajęła też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej

Zawody rozegrano na boiskach AZS GEM 14 i 15 maja. W sobotę rywalizowali mężczyźni. Nasza uczelnia wystawiła najwięcej zespołów, bo aż osiem. - Najlepiej zaprezentowali się Adam Andrys i Maciej Westfal. Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce, ulegając w finale zeszłorocznym wicemistrzom Polski - drużynie Uniwersytetu Przyrodniczego – relacjonuje Robert Jarosz, trener sekcji siatkówki na PWr. Piąte miejsce zdobyli Tomasz Bartnik i Jakub Dmuch.

0DVRXPBwBfwctBkRo,amds_siatkowa1.jpg

Dryżyny kobiece grały w niedzielę. – Miały dużo gorszą pogodę, ale niska temperatura i zimny, przenikliwy wiatr tylko chłodził emocje zawodniczek – uważa Robert Jarosz. W turnieju wystartowało pięć par z Politechniki. - Rozgrywki zostały zdominowane przez pojedynki pomiędzy naszymi drużynami oraz reprezentacją AWF-u. Mistrzyniami zostały Justyna Brożek i Karolina Olszewska, a brązowy medal zdobyły Dorota Dydak i Justyna Mróz – informuje trener.
ISZ

Na zdjęciu: Akademickie Mistrzostwa Dolnego Śląska w siatkówce plażowej (fot. archiwum SWFiS PWr)