Ósemka PWr zdobyła Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego

Data: 16.05.2016 Kategoria: sport

Nasi wioślarze zwyciężyli w regatach organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński. Zawody odbyły się w minioną sobotę. Ósemki ścigały się w zakolu Wisły pod Wawelem

- To nasze pierwsze zwycięstwo na wodzie w tym sezonie – cieszy się Sebastian Łanda z ósemki PWr. – Nie mieliśmy najłatwiejszych warunków, bo trochę wiało i były spore fale – dodaje Maciek Jasiński z osady.
Wioślarze ścigali się m.in. z ósemkami z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

0DVRXPBwBfwctBkRo,osemka2016_krakow1.jpg

Start w Krakowie był sprawdzianem formy przed kolejnym ważnym wyścigiem. Już niedługo nasza ósemka będzie się ścigać w regatach na Odrze – Odra River Cup. Zawody odbędą się 28 maja, początek o godzinie 12 na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej.
Skład ósemki PWr: Maciej Jasiński, Paweł Buryn, Paweł Penno, Damian Lichaczewski, Jakub Łanda, Sebastian Łanda, Krzysiek Rokita i Adrian Wiktorek. Trenerem zawodników jest Paweł Rańda.
ISZ

Na zdjęciu: Sebastian Łanda i Maciek Jasiński z ósemki PWr z trofeami przywiezionymi z Krakowa (fot. Michał Ciepielski)