Zawody pływackie nie tylko dla studentów PWr

Data: 09.05.2016 Kategoria: sport

Już po raz drugi Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr organizuje Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w Pływaniu. – Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników – informuje Marta Frank, trenerka sekcji pływackiej

W ubiegłym roku zainteresowanie zawodami było bardzo duże. – Wystartowało prawie 100 osób – mówi trenerka. - Większość z nich to amatorzy, którzy nigdy nie trenowali pływania wyczynowo. Niektórzy dopiero zaczęli więcej pływać na naszych zajęciach – wyjaśnia.

0DVRXPBwBfwctBkRo,plywak_9032.jpg

Mistrzostwa organizowane są dla wszystkich osób związanych z Politechniką: studentów, doktorantów, uczniów Zespołu Szkół Akademickich PWr,  ale też pracowników naszej uczelni. – Przewidzieliśmy różne kategorie sportowe, każdy będzie więc  mógł powalczyć o miejsca na podium – zachęca Marta Frank. - Zależy nam na tym, żeby nawet początkujący pływak poczuł dreszczyk rywalizacji, a przy tym dobrze się bawił. Trenerka dodaje, że w regulaminie zawodów nie przewiduje się  dyskwalifikacji za brak umiejętności skoku startowego, nawrotu czy niepoprawną technikę pływania konkretnym stylem.

Zawody odbędą się 19 maja o godzinie 19.00 (start 19.30) na basenie nr 1 Wrocławskiego Centrum SPA przy ul. Teatralnej 10-12. Zgłoszenia (za pośrednictwem maila: marta.frank@pwr.edu.pl) przyjmowane są do 15 maja.

Szczegóły imprezy i regulamin na stronie SWFiS PWr oraz na profilu facebookowym wydarzenia.
ISZ

Na zdjęciu: Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w pływaniu (fot. archiwum AKS PWr)