Medalowy start naszych pływaków na Akademiach Mistrzostwach Polski

Data: 12.04.2016 Kategoria: sport

Na Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu drużyna pływaków z Politechniki Wrocławskiej zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych. – To był bardzo udany start naszych zawodników – ocenia Marta Frank, trenerka sekcji pływackiej na PWr

Zawody rozegrano 10 i 11 kwietnia na Termach Maltańskich. Uczestniczyło w nich prawie tysiąc studentów z całego kraju, w tym 14 reprezentantów naszej uczelni. - Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, ze względu na udział reprezentantów kadry narodowej i pretendentów do Olimpiady w Rio – relacjonuje Marta Frank.

0DVRXPBwBfwctBkRo,plywanie_amp_2016_4.jp

W klasyfikacji generalnej w typach uczelni technicznych nasze pływaczki zajęły 3. miejsce, głównie dzięki medalom: Zuzanny Woźniak, która na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:03,73 zajęła 3. miejsce, dwukrotnej medalistce Ani Sobko (złoto na 50 m stylem klasycznym z czasem 35,52 i brąz na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:21,91) i Agacie Pawlikowskiej, która na 50 m stylem klasycznym zdobyła brązowy medal (37,65). Do sukcesu naszej reprezentacji kobiet przyczyniły się także Agata Jaroma i Kasia Dudek.

Udany start mieli także studenci PWr - Bartosz Makowski, dwukrotny finalista na 100 (1:00,39) i 50 m stylem grzbietowym (27,70), Patryk Smeja, wygrywający ze swoim sekcyjnym kolegą na 50 m stylem klasycznym (32,16) i Jakub Salik, który był lepszy na 100 m stylem klasycznym (1:10,60). - Najliczniej obsadzoną przez naszą Politechnikę konkurencją było 100 i 50 m stylem dowolnym mężczyzn – mówi Marta Frank. - Wystartowali tu: najszybszy nasz sprinter, który złamał barierę 24 s Łukasz Wójcik (23,96), Paweł Kałużny (najszybszy na 100 m stylem dowolnym - 55,70), Wojtek Rutkowski (24,37 na 50 m stylem dowolnym), Marek Klenk i Stanisław Pawliszyn.

- Wyniki naszych pływaków są oszałamiające, udało im się ustanowić aż 22 rekordy życiowe – cieszy się trenerka Marta Frank.
Więcej o osiągnięciach sportowych studentów PWr tutaj.
I.

Na zdjęciu: AMP w Poznaniu (fot. archiwum sekcji pływackiej PWr)