ErgoRow 2016: Drużyna PWr ze złotym medalem

Data: 01.02.2016 Kategoria: sport

Na rozegranych w niedzielę 25. Mistrzostwach Polski na Ergometrze Wioślarskim "Ergorow 2016" zespół PWr zajął pierwsze miejsce w konkurencji uczelni wyższych

Zawody organizował Akademicki Klub Sportowy Politechniki Wrocławskiej. Rywalizacja odbywała się w kategoriach: juniorskiej, seniorskiej lekkiej, seniorskiej, masters, dla sportowców niepełnosprawnych oraz drużyn szkół wyższych. Startowali m.in. reprezentanci Polski przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Wyścigi odbywały się na dystansie 2000 m (seniorzy i juniorzy) oraz 1000 m (masters, niepełnosprawni i zespoły akademickie).
Pierwsze miejsce w wyścigach seniorów zdobyli: Anna Wierzbowska z AZS AWF Kraków (czas 6:37,8) oraz Bartosz Zabłocki z AZS Szczecin (5:45,4). Wierzbowska ustanowiła też nowy rekord Polski w kategorii kobiet.

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie Magdalena Fularczyk-Kozłowska zajęła trzecie miejsce (6:51,8).
Swój rekord życiowy poprawiła Patrycja Sadowska (trenująca w sekcji AKS PWr). Na zawodach startowała w barwach klubu AZS Wratislavia Wrocław, zajęła 12. miejsce.

Świetnie wypadła drużyna Politechniki Wrocławskiej w składzie: Gabriela Wojciechowska, Sebastian Łanda, Paweł Buryn, Adrian Wiktorek. – Popłynęli "po profesorsku" – śmieje się Paweł Rańda, trener wioślarzy PWr. – Szybko uzyskali przewagę 30 metrów nad przeciwnikami i utrzymali ją do końca.
Drugie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego, trzecie AWF Wrocław.

- W sumie w mistrzostwach wystartowało 380 zawodników – informuje Paweł Rańda z AKS PWr. Dodaje, że pierwszy raz tego typu zawody zorganizował klub akademicki. – Wszystko przebiegło zgodnie z planem, uczestnicy podkreślali wysoki poziom organizacyjny i to mnie bardzo cieszy – mówi Rańda.

Ergorow 2016 zorganizowano 31 stycznia w Hali Stulecia. Impreza odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia oraz The World Games Wrocław 2017.
Wszystkie wyniki dostępne są tutaj.

0DVRXPBwBfwctBkRo,ergo_aks1h.jpg

Wioślarze PWr na podium (fot. Katarzyna Dudek/AKS PWr)

ISZ