Koszykarki PWr przegrały mecz z „medyczkami”

Data: 05.01.2016 Kategoria: sport

Po pierwszej rundzie rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej drużyna koszykarek Politechniki Wrocławskiej spadła na drugą pozycję w tabeli

Pokonały je dziewczyny z Uniwersytetu Medycznego (wynik meczu 48:77). – Postawa medyczek w tym sezonie jest sporą niespodzianką – mówi Krzysztof Zemankiewicz, trener naszych koszykarek. Dodaje, że drużyna PWr pierwszy raz od dwóch lat nie jest liderem DLM.

0DVRXPBwBfwctBkRo,koszykarki_grudzien1a.

Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek zawodniczki Politechniki zmierzyły się jeszcze z drużyną Uniwersytetu Wrocławskiego. Zwyciężyły koszykarki PWr 68:61. - Jak przyznają same przeciwniczki, nasza drużyna postawiła wysoko poprzeczkę, a gra przez cały mecz była pełna walki i poświęcenia, o czym między innymi świadczy wysoka liczba fauli po obu stronach – informuje trener PWr. - Najwięcej emocji przyniosła ostatnia ćwiartka, w której przeciwniczki zastosowały obronę na całym boisku i w krótkim czasie zbliżyły się do wyniku Politechniki, rzucając kilka rzutów za trzy punkty.

Kolejny mecz drużynę koszykarek PWr czeka 11 stycznia. Będzie to spotkanie z zespołem Uniwersytetu Ekonomicznego.
ISZ

Na zdjęciu: Koszykarki PWr (fot. archiwum drużyny)