Nasi studenci wygrywają w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej

Data: 17.11.2015 Kategoria: sport

Sportowcy Politechniki Wrocławskiej z sukcesami rozpoczęli rozgrywki w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej. Zwycięstwo odniosły koszykarki, siatkarze i tenisiści stołowi

Koszykarki PWr w pierwszym meczu w ramach DLM pokonały pewnie zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego 97:58. W poprzednim sezonie nasze zawodniczki nie przegrały żadnego meczu w rozgrywkach i zajęły pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku.

0DVRXPBwBfwctBkRo,koszykarki_11_2015.jpg

Naszą uczelnię reprezentowały Karolina Janiec, Marta Danielik, Justyna Herlender, Laura Prystrom, Aleksandra Hirkowska, Marta Majchrzak, Paulina Tudaj, Katarzyna Rożeń, Sara Zachorska, Monika Skoczylas, Anna Pelc, Adrianna Silecka. Trenerem drużyny jest Krzysztof Zemankiewicz.

Najbliższe mecze naszych koszykarek to: 25 listopada z AWF Wrocław (ul. Mickiewicza 98 o godz. 20.15) i 3 grudnia z Uniwersytetem Przyrodniczym (ul. Chełmońskiego 43 o godz. 18.45).
Z kolei ekipa siatkarzy pokonała drużynę Uniwersytetu Medycznego (3:0), kontynuując passę wygranych bez straty seta. - W najbliższym spotkaniu będzie to o wiele trudniejsze,  gdyż gramy się ze zwycięzcą z sezonu poprzedniego, Uniwersytetem Wrocławskim – mówi Jakub Osóbka, trener siatkarzy PWr.

Mecz odbędzie się w czwartek, 19 listopada, o godz. 20.30 w hali przy ul. Przesmyckiego 10.

Nowy sezon Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej udanie rozpoczęli tenisiści stołowi PWr. W rozegranych 15 listopada zawodach nasi zawodnicy broniący tytułu mistrza, wygrali pierwszą edycję zawodów i tym samym objęli  prowadzenie w DLM

Politechnikę reprezentowali: Michał Moczko, Jędrzej Wołk, Paweł Mański, Michał Cichocki, Jacek Szarski i Krzysztof Gawłowski. - W turnieju kobiet wystartowały dwie zawodniczki Martyna Łagożna oraz Aneta Roda, które po dramatycznej walce wywalczyły trzecią pozycję dla Politechniki – mówi opiekun sekcji tenisa stołowego Bogusław Minikowski. - Mamy nadzieję, że w tym sezonie uda się po raz trzeci z rzędu wywalczyć tytuł mistrza DLM – dodaje trener.
ISZ

Na zdjęciu: Koszykarki PWr (fot. archiwum drużyny)