5 kilometrów na cześć Politechniki Wrocławskiej

Data: 03.11.2015 Kategoria: sport

0DVRXPBwBfwctBkRo,bieg10________________

Studenci i pracownicy naszej uczelni, a także uczniowie Zespołu Szkół Akademickich PWr wystartują w drugim już biegu „5 Rektora”. 14 listopada pobiegną na dystansie pięciu kilometrów alejkami Parku Szczytnickiego

- Zainteresowanie uczestników jest ogromne - mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr. – Kiedy w październiku ogłosiliśmy zapisy, to miejsca rozeszły się w ciągu niecałych dwóch dni.
Bieg przewidziano na 300 osób. Każdy, komu udało się znaleźć na liście, dostanie pakiet startowy, pamiątkowy dyplom i medal. Natomiast na najlepszych czeka nagroda w postaci Pucharu Rektora. Start zaplanowano na godzinę 11 na Pergoli przy Hali Stulecia.

Zawodnicy będą klasyfikowani w kategoriach: kobiety i mężczyźni, pracownicy uczelni, studentki i studenci, uczennice i uczniowie Liceum ZSA PWr. - Zawody wchodzą w cykl imprez pod tytułem „Najbardziej Sportowy Wydział Roku Akademickiego 2015/16”, będzie więc też ostra rywalizacja międzywydziałowa – mówi Jakub Osóbka z SWFiS.

Dla młodszych uczestników organizatorzy przewidzieli pewne ułatwienie. – Licealiści będą mogli dystans pięciu kilometrów pokonać w sztafecie – zapowiada Jakub Osóbka.

Istnieje możliwość, żeby dołączyć do biegaczy jeszcze w dniu zawodów. – Do godziny 10 mają się zgłosić wszyscy zapisani, jeżeli ktoś się nie pojawi, to zwolni się jego miejsce startowe – mówi Robert Jarosz. Dodaje, że w poprzedniej edycji kilkadziesiąt osób chciało dopisać się tuż przed biegiem.

5 Rektora to jedna z imprez towarzyszących obchodom Święta Politechniki Wrocławskiej. W ubiegłym roku zawody odbyły się po raz pierwszy. Najszybciej trasę pokonał Kamil Makoś z Bolesławca z czasem 16,10 minuty.
Organizatorami tegorocznej edycji jest Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej, Akademicki Klub Sportowy Politechniki Wrocławskiej przy współpracy z Halą Stulecia.

Więcej szczegółów tutaj.
ISZ

Na zdjęciu: Sztafeta uczniów Zespołu Szkół Akademickich PWr (fot. Iwona Szajner)