TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Doktoranci PWr wicemistrzami Polski w siatkówce

Data: 02.11.2015 Kategoria: sport

Drużyna Politechniki Wrocławskiej zajęła drugie miejsce podczas III Mistrzostw Polski Doktorantów w Siatkówce Halowej.  Turniej rozegrano 24 października w Łodzi

Naszą uczelnię reprezentowali: Aleksandra Cichoń (W7), Marcin Komarnicki (W8), Piotr Kozioł (W2), Monika Kurczyńska (W11), Paweł Owczarek (W1), Paweł Ptasznik (W10), Wojciech Radosz (W11), Piotr Szulc (W11), Piotr Węgrzynowicz (W1).
W zawodach startowało sześć zespołów, swoje drużyny wystawiły też: Politechnika Łódzka, Warszawska, Świętokrzyska, a także Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi.

0DVRXPBwBfwctBkRo,siatkarze_doktoranci2.

Doktoranci spotkali się nie tylko po to, żeby rywalizować na boisku, ale też, aby wesprzeć akcję charytatywną na rzecz Weroniki Pawłowskiej, 5-letniej dziewczynki zmagającej się z rzadką chorobą genetyczną. Szczegóły tutaj.

W zawodach zwyciężyła Politechnika Łódzka. Trzecie miejsce na podium zajęła Politechnika Warszawska.
Poprzednie rozgrywki rozegrano w czerwcu 2014 roku. Wtedy nasza reprezentacja zdobyła brązowy medal, z kolei na pierwszym tego typu zawodach (w 2013 roku) Politechnika była najlepsza. - Od pierwszych mistrzostw spotykamy się raz w tygodniu – mówi Monika Kurczyńsk. -  Jest to bardziej rekreacyjna forma spędzania czasu, a doktoranci uczestniczą w treningach rotacyjnie - w zależności od tego, kto ma czas i ochotę. Na miesiąc przed turniejem wybieraliśmy spośród chętnych reprezentację.