Zespół Szkół Akademickich PWr ma swój sztandar [ZDJĘCIA]

Data: 24.06.2016 Kategoria: życie uczelni

Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej otrzymał w piątek nowy sztandar. Uroczyste wręczenie chorągwi połączono z zakończeniem roku szkolnego i przyznaniem uczniom nagród za wybitne osiągnięcia w nauce

Gimnazjum i liceum działają przy Politechnice Wrocławskiej od dwóch lat i obecnie kształci się w nich około 300 uczniów. Ufundowanie sztandaru jest kolejnym krokiem w rozwoju szkoły.
Z jednej strony sztandaru znajduje się godło Polski, z drugiej napis „Zespół Szkół Akademickich”, rok założenia szkoły i jej godło.
sztandar2016_dosrodka.jpg
– Zakończenie roku szkolnego na Politechnice Wrocławskiej to wydarzenie nietuzinkowe, bo uczelnie wyższe nie prowadzą szkół na poziomie gimnazjów i liceów. Jesteśmy wyjątkiem i wielkie podziękowania należą się senatowi uczelni, który wyraził zgodę na utworzenie tej placówki – mówił prof. Tadeusz Więckowski, rektor PWr. – Po dwóch latach jej funkcjonowania z pewnością można już powiedzieć, że była to dobra decyzja. Patrząc na naszą młodzież, widzę przyszłych profesorów Politechniki Wrocławskiej i tego wam życzę.

Podczas uroczystości zaprezentowano także sztandar Politechniki Wrocławskiej. Rektor przypomniał, że uczelnia działa w stolicy Dolnego Śląska już od 71. lat. – Myślę, że nasi uczniowie będą pod swoim nowym sztandarem dumni ze swojej szkoły, ale będą tez przynosić chlubę całej uczelni – dodawał.

Zespół Szkół Akademickich swoją siedzibę ma w gmachu C-13, czyli popularnym Serowcu, w którym oprócz klas znajdują się także laboratoria fizyczno-chemiczne i sale do e-learningu. Docelowo w placówce ma się kształcić 450 uczniów, a w ciągu najbliższych kilku lat gimnazjum i liceum zostaną przeniesione do nowego budynku znajdującego się przy ul. Hoene-Wrońskiego w kampusie PWr.

– Po dwóch latach działania jesteśmy już dużo bardziej dojrzali. Otrzymaliśmy sztandar i mamy wyznaczone jasne cele. Przekroczyliśmy półmetek w budowaniu naszej szkoły i widać już finał naszych prac, bo za rok czeka nas pierwszy egzamin gimnazjalny i matura. Wierzę, że ciężka praca zaowocuje dobrymi wynikami – podkreśliła dyrektor ZSA Agata Roman.

Gimnazjum i liceum wchodzące w skład ZSA są szkołami publicznymi, a zajęcia, jakie się w nich odbywają, są bezpłatne.
Obecnie prowadzona jest rekrutacja do obu szkół. Kandydaci mogą składać dokumenty do wtorku, 28  czerwca. Podobnie jak w latach ubiegłych w gimnazjum i w liceum powstaną po trzy nowe klasy liczące po 25 osób. Listy przyjętych zostaną opublikowane 7 lipca.
mc