Studenci z Indii przyjechali na Politechnikę. Poznają uczelnię i Wrocław

Data: 14.06.2016 Kategoria: życie uczelni

Rozpoczęła się szkoła letnia dla studentów (WrUT Summer School  2016) z czterech indyjskich uniwersytetów. Przez sześć tygodni będą się uczyć na Politechnice Wrocławskiej, poznawać polską kulturę, nasz język i zwiedzać Dolny Śląsk

Grupa 126 osób przyjechała z Parul University, RK University, SAL Institute of Technology & Engineering Research i North Maharashtra University. Na Politechnice będą uczestniczyć w wykładach, laboratoriach i projektach grupowych z zakresu architektury, budownictwa, elektroniki, mechaniki, informatyki i zarządzania.  Zaplanowano też specjalne zajęcia dla opiekunów młodzieży – indyjskich wykładowców.

W pierwszych dniach pobytu studenci spotkali się z władzami uczelni i poznawali kampus.  W programie oprócz nauki mają też przewidziane wizyty we wrocławskich muzeach i zwiedzanie atrakcji turystycznych naszego województwa (np. podziemne miasto Osówka, Wambierzyce, Twierdza Srebrnogórska, Góry Stołowe). WrUT Summer School potrwa do 22 lipca.
Organizatorem indyjskiej szkoły letniej na Politechnice jest Dział Współpracy Międzynarodowej we współpracy z Wydziałami Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektroniki, Informatyki i Zarządzania oraz Mechanicznym.

Wymiana studencka z uniwersytetami z Indii trwa od kilku lat, ma ona charakter dwustronny. Studenci Politechniki już dwukrotnie uczestniczyli w szkole letniej  w Parul Group of Institutes. Z kolei młodzież z Indii na WrUT Summer School gościmy już po raz trzeci.
ISZ