Studenci z Indii na Politechnice Wrocławskiej – rusza „WrUT Summer School 2016”

Data: 09.06.2016 Kategoria: życie uczelni

0DVRXPBwBfwctBkRo,szkolaletnia8068_18_06

Prawie 130 studentów z czterech prestiżowych indyjskich uniwersytetów weźmie udział w trzeciej edycji szkoły letniej „WrUT Summer School 2016”. W poniedziałek rozpocznie się ona na Politechnice Wrocławskiej

Studenci biorący udział we „WrUT Summer School 2016” mają szansę na wymianę doświadczeń w zakresie architektury, budownictwa, elektroniki, mechaniki, informatyki i zarządzania, a także poprawę swoich umiejętności zawodowych i naukę współpracy w zespole. W tym roku w spotkaniu po raz pierwszy wezmą udział zagraniczni nauczyciele akademiccy.

W trakcie pobytu w Polsce studenci z Parul University, RK University, SAL Institute of Technology & Engineering Research i North Maharashtra University będą uczestniczyć w wykładach, laboratoriach i projektach grupowych. Wezmą też udział w kursie języka polskiego.
– Dla większości z nich jest to pierwszy pobyt w Europie, który daje im możliwość zdobycia międzykulturowego doświadczenia, a także poznania naszego kraju i regionu – mówi dr Kamila Ludwikowska ze Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych PWr, koordynatorka szkoły.

Oprócz udziału w wykładach i ćwiczeniach w programie szkoły znalazło się także zwiedzanie Wrocławia i jednodniowe wycieczki do historycznych miejsc Dolnego Śląska. Studenci zobaczą m.in. podziemne miasto Osówka, Wambierzyce i Twierdzę Srebrnogórską.

Studenci będą przebywać we Wrocławiu do 22 lipca.
Organizatorami spotkania są Dział Współpracy Międzynarodowej PWr we współpracy z Wydziałami Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektroniki, Informatyki i Zarządzania oraz Wydział Mechaniczny.

W ubiegłorocznej edycji szkoły letniej udział wzięło prawie 70 studentów z Indii, którzy przebywali w Polsce w okresie od maja do sierpnia.
mc

Na zdjęciu: Hinduscy studenci na Politechnice Wrocławskiej będą sześć tygodni (fot. Julia Bohdziewicz)