Politechnika Wrocławska w ścisłej czołówce polskich uczelni

Data: 08.06.2016 Kategoria: rankingi, życie uczelni

0DVRXPBwBfwctBkRo,cwint2016_zdjecie.jpg

Politechnika Wrocławska na drugim miejscu wśród uczelni technicznych w Polsce - tak wynika z najnowszego rankingu magazynu „Perspektywy”. W gronie wszystkich szkół wyższych nasza uczelnia zajęła piąte miejsce

W zestawieniu najlepszych kierunków Politechnika Wrocławska zwyciężyła w trzech kategoriach – budownictwo, elektrotechnika oraz inżynieria produkcji. Warto zaznaczyć, że inżynieria produkcji okazała się bezkonkurencyjna po raz trzeci z rzędu, a budownictwo znalazło się na czele stawki po raz drugi.
Tradycyjnie Politechnika okazała się najlepszą uczelnią na Dolnym Śląsku i jedną z dwóch najbardziej innowacyjnych szkół wyższych w Polsce.

Obecnie na naszej uczelni na 16 wydziałach studiuje ponad 33,5 tys. osób. Niedawno rozpoczęła się rekrutacja na kolejny rok akademicki. Dla kandydatów na stacjonarne studia I stopnia czeka blisko 8 tys. miejsc. Do wyboru są 44 kierunki w tym trzy nowości – Inżynieria Zarządzania (Wydział Informatyki i Zarządzania), Inżynieria Kwantowa (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) oraz Inżynieria Elektroniczna i Komputerowa (studia w jęz. angielskim na Wydziale Elektroniki).

Dodatkowo dla kandydatów na studia niestacjonarne I stopnia przygotowano 1250 miejsc, a na studia II stopnia 1777 miejsc (w tym 557 na studiach stacjonarnych). Pierwsza rekrutacja zakończy się 11 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi dwa dni później, a drugi nabór rozpocznie się 23 lipca.

Więcej informacji i szczegółową ofertę można znaleźć na naszym portalu rekrutacyjnym.
ACH