Koncertowy piątek na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej

Data: 07.06.2016 Kategoria: życie uczelni

W piątek zaplanowano wyjątkowy koncert na nowo otwartym Bulwarze Politechniki Wrocławskiej. Zagrają tam zespoły Dzień Dobry, Chwila Nieuwagi i Dom o Zielonych Progach. Wstęp wolny

„Bulwar zalany muzyką” przygotowuje Dział Studencki naszej uczelni, a jego pomysłodawcą jest prorektor ds. studenckich dr hab. Zbigniew Sroka, prof. PWr. Organizatorzy planują, że koncerty artystów reprezentujących różne style muzyczne na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez na Bulwarze PWr.

Piątkowe wydarzenie ma być świetną okazją żeby się odstresować przed sesją egzaminacyjną.

Program koncertu:
godz. 19 - Dzień Dobry - zespół istnieje od 2004 r., a swoją twórczość określa mianem „pozytywnej akustycznej fali”, inspirowanej różnymi kulturami i stylami muzycznymi. W piątek zaprezentuje piosenki Marka Grechuty we własnych aranżacjach
godz. 20 - Chwila Nieuwagi - w muzyce zespołu znajdziemy żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków,
godz. 21 - Dom o Zielonych Progach - nazwę zespół zaczerpnął z wiersza Kazimierza Węgrzyna, a twórczość wzorował na takich legendach, jak Wolna Grupa Bukowina czy Stare Dobre Małżeństwo. Ich utwory można usłyszeć na szlaku czy w schroniskach turystycznych.

Więcej na temat koncertu tutaj.
ach